Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Góra Igliczna. Pełen kościół na Mszy z biskupem

Pielgrzymi przybyli do sanktuarium, by podziękować Matce Bożej Śnieżnej za miniony rok i prosić o Boże błogosławieństwo w kolejnym.

W ramach nowenny przed 40. rocznicą koronacji cudownej figury Przyczyny Naszej Radości, w ostatni dzień roku, na czele zgromadzenia liturgicznego w kościele na szczycie Góry Iglicznej stanął bp Marek Mendyk.

- W ostatni dzień roku 2022 gromadzimy się na wspólnej modlitwie, by podziękować Bożej Opatrzności za dary i łaski, otrzymane w ostatnim roku. Najpierw, że dożyliśmy tej chwili, każdego dnia możemy dziękować za to, że jesteśmy i doświadczamy życzliwości i pomocy ze strony innych. Ale też za to, że pozostajemy wrażliwi na cierpienia i potrzeby naszych braci i sióstr. A jest za co Panu Bogu dziękować. Niech dzisiaj każdy z nas poczyni taką refleksję w swoim sercu i wspomni cuda, jakich Bóg dokonuje w nas i przez nas - zachęcał pielgrzymów wypełniających świątynię.

Wśród nich byli m. in. mieszkańcy miejscowego schroniska, którzy w czasie przerwy świątecznej spędzali tam wolny czas. Przy ołtarzu z biskupem stanęli: ks. Wojciech Iwanicki, ks. Robert Krupa, ks. Tomasz Krupnik, ks. Rafał Masztalerz i ks. Arkadiusz Raczyński.

Czytaj także:

o samej idei - Matczynym okiem spogląda z góry
październikowe spotkanie - Góra Igliczna. 240 lat od konsekracji świątyni
listopadowe spotkanie - Góra Igliczna. Z radością u jej przyczyny

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy