• facebook
 • rss
 • 50-lecie Pieszyc

  Mirosław Jarosz

  dodane 09.11.2012 12:00

  Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji 50-lecia Nadania Praw Miejskich ks. prałatowi Edwardowi Dzikowi wręczono tytuł Honorowego Obywatela Gminy Pieszyce.

  Uroczystość miała miejsce 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Pieszycach. W laudacji na rzecz ks. Edwarda Dzika jaką  wygłosił burmistrz Pieszyc wymienił wiele dzieł materialnych, które w trakcie 15 lat pracy w Pieszycach pozostawił po sobie kapłan. - To przede wszystkim cały szereg działań na niwie duszpasterskiej i społecznej - mówił burmistrz. - To również remonty zabytkowych kościołów, które dziś są wizytówką miasta.

  Łączna wartość wszystkich dokonanych dotąd remontów to ponad 4 mln zł. Na te cele kapłanowi udało się pozyskać ponad 3 mln zł z różnych funduszy europejskich i krajowych. Na taki wydatek niezamożnego przecież miasta na pewno nie byłoby stać.

  Honorowy obywatel był nieco zawstydzony honorami jakie towarzyszyły uroczystości. Jak sam podkreśla, osobiście jest dumy nie z rzeczy materialnych, które i tak przeminą, a ze spraw duchowych, które udało się zbudować. Przede wszystkim z tworzenia dobrych relacji między ludźmi i budowania jedności między nimi.

  Obecny podczas uroczystości bp Adam Bałabuch wyraził radość z tego, że władza świecka dostrzega wysiłki jakie Kościół i Jego kapłani podejmują dla wspólnot w którym służą. Nieco żartując powiedział również że w dzisiejszych nieprzychylnych Kościołowi czasach przyznając Honorowe Obywatelstwo kapłanowi Rada Miejska Pieszyc wykazała się pewną odwagą.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół