• facebook
 • rss
 • Nie ustawajcie!

  xrt

  dodane 31.12.2012 10:36

  30 grudnia bp Ignacy Dec spotkał się z przedstawicielami ruchów i stowarzyszeń promujących wartość i godność chrześciajańskiej rodziny.

  30 grudnia w Niedzielę Świętej Rodziny bp Ignacy Dec spotkał się z przedstawicielami Ruchu Domowego Kościoła, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Ruchu Spotkania Małżeńskie oraz doradcami życia rodzinnego z terenu diecezji. Rodzinom towarzyszyli ich duszpasterze posługujący wspólnotom w parafiach, w których żyją. Okazją było święto patronalne katolickich rodzin a bliskość Narodzenia Pańskiego upoważniała do świątecznych życzeń i łamania się opłatkiem. 

  W słowie skierowanym do zebranych w auli Kurii Biskupiej, hierarcha zauważył, że wokół rodziny gromadzą się czarne chmury jednak narodzenie Syna Bożego nie pozwala na lęk przed przyszłością. – Ci którzy są blisko Pana, którzy pozwalają Mu na swobodne działanie w ich życiu, którzy ufają Jego miłości – ci nie muszą się lękać, bo nie zabraknie im siły, wystarczy im łaski i już teraz mogą czuć się zwycięzcami w walce o niebo – podtrzymywał na duchu. – Po to właśnie przyjeżdżamy tu rokrocznie: żeby się upewnić, że mamy wyjątkowe miejsce w sercu naszego biskupa; – Cenię sobie to, że tak zwyczajnie mogę podejść do biskupa i powiedzieć mu o tym co mnie boli, co cieszy, za co go podziwiam; – Mnie z kolei pociąga fakt, że to spotkanie jest mocno wpisane w polską tradycję – komentowali uczestnicy. 

  W ramach świątecznego spotkania oprócz życzeń był czas na agapę i kolędowanie. Najważniejszym punktem programu była Msza św. której w katedrze przewodniczył Biskup Świdnicki. Po homilii małżonkowie obecni w katedrze odnowili przysięgę małżeńską. Podobny obrzęd, zgodnie z zarządzeniem biskupa, był odprawiony we wszystkich kościołach diecezji. Dodatkową pamiątką spotkania był specjalny dyplom, dar Fundacji Małżeństwo Rodzina, podpisany przez bp. Ignacego Deca a wręczany każdemu małżeństwu odnawiającemu ślubowanie. O uroczystym charakterze celebracji świadczyła także oprawa muzyczna modlitwy. Specjalnie z okazji Mszy św. za rodziny, śpiewy mszalne wykonał znakomity chór Petri Silva z parafii pw. św. Antoniego w Pieszycach. 

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół