• facebook
 • rss
 • O psie i spełnionym marzeniu

  Mirosław Jarosz

  dodane 18.01.2013 22:48

  17 stycznia w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu odbyła się promocja książki śp. Maćka Lazara pt. "Labradoodlusiowo".

  Maciek, uczeń wałbrzyskiej szkoły, zmarł w maju ubiegłego roku mając 14 lat. Miał chorobę nowotworową, a w wyniku operacji już w wieku 5 lat stracił wzrok. Choć miał wiele powodów by narzekać na swój los, nie czynił tego. Sam dawał nadzieję.

  Piotr Lazar, ojciec Maćka ze wzruszeniem zwracał się do wszystkich obecnych na sali.

  Książka "Labradoodlusiowo" składa się z dwóch części. Pierwsza to opowiadanie Maćka o psie i spełnionym marzeniu. Opisuje w nim przyjaźń, jaka łączyła go z psem przewodnikiem, którego otrzymał od fundacji "Mam marzenie". Czytając to opowiadanie odkrywamy niezwykłą delikatność Maćka. Chłopiec nie tylko znosił mężnie cierpienie związane z chorobą nowotworową i utratą wzroku, ale dla swojego otoczenia był przykładem dobroci, miłości i przyjaźni. Świadectwem tego jest druga część publikacji, którą stanowią listy kolegów z klasy napisane do Maćka po jego śmierci. Książka jest nie tylko wzruszająca, ale skłaniająca do postawienia sobie pytania  - co jest w życiu ważne?

  Maciek bardzo kochał szkołę do której uczęszczał. Dlatego jego książka będzie cegiełką na rzecz stowarzyszenia "Bez barier" działającego przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu. Stowarzyszenie niesie pomoc dzieciom niepełnosprawnym.

  Książka została wydana również w formie audiobooka. Opowiadanie Maćka Lazara przeczytał Medard Plewacki - emerytowany aktor warszawskiego Teatru Rozmaitości i Teatru Współczesnego.

  Książka została wydana przez Wydawnictwo Diecezji Świdnickiej dzięki wsparciu sponsorów. Jej wydanie objęli honorowym patronatem pisarka - Katarzyna Grochola i Marek Michalak, rzecznik praw dziecka. Książkę w formie tradycyjnej i audiobooka w formie cegiełki na rzecz Stowarzyszenia "Bez barier" można nabyć w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół