• facebook
 • rss
 • Miłość namalowana

  xrt

  dodane 26.03.2013 11:20

  Ceniony i niepowtarzalny artysta będzie gościem specjalnym III Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw.

  Urodził się 14 grudnia 1971 r. w Choumen, w Bułgarii. Ventzislav Piriankov, czyli Ventzi, od najmłodszych lat uczył się u znanego plovdivskiego malarza Anastasa Konstamtinova. Średnie wykształcenie artystyczne zdobywał w Bułgarii, ale wyższe w Poznaniu, gdzie osiadł na dobre. Sławę w kręgach kościelnych zdobył dzięki temu, że jego prace zilustrowały książkę Zbigniewa Nosowskiego pt. "Parami do nieba" traktującą o małżeństwach wyniesionych na ołtarze. 

  Ventzi tworzy świat, w którym sztuka dotyka tego, co w sposób najdoskonalszy wyraża miłość Boga do człowieka: miłości małżeńskiej. Jego obrazy łączą więc to, co fizyczne, z duchowym, profanum z sacrum, realne z nadrealnym, tradycję z teraźniejszością, bo malarstwo Ventzislava Piriankova jest śpiewem o harmonii świata.

  Od 26 marca wiadomo, że wernisaż jego wystawy otworzy tegoroczny Ogólnopolski Kongres Małżeństw w Świdnicy. Artysta z zadowoleniem przyjął propozycję organizatorów kongresu, by zaprezentował swoje prace w ramach „święta miłości małżeńskiej”. – Trudno sobie wyobrazić doskonalszą ilustrację prawdy, o której rozprawiamy na sali kongresowej, którą żyjemy w swych małżeństwach i o której uświęcenie modlimy się w swych pacierzach – zapewnia Katarzyna Urbaniak z sekretariatu kongresowego. Wystawa będzie mieścić się w Muzeum Dawnego Kupiectwa i będzie otwarta także dla mieszkańców biskupiego miasta. – Co więcej, staramy się, żeby na kongres przyjechał także Zbigniew Nosowski. Zresztą niewielu wie, że Ventzi jest także autorem „ikony małżeńskiej” będącej obrazem programowym Ruchu Spotkania Małżeńskie – dodaje Katarzyna Urbaniak.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół