• facebook
 • rss
 • SOS - Jeżeli życie, to tylko z Nim

  ks. Roman Tomaszczuk

  dodane 16.05.2013 21:50

  Chrześcijanin istnieje na świecie po to, by przed tym światem reprezentować Jezusa.

  Komentarz egzystencjalny:

  SOS - słowo o Słowie. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  Kamil Gąszowski

  Komentarz historyczno-kulturowy (J 20,19-22):

  Otwarte dłonie – zaproszenie Ducha Świętego to jedyna szansa na spełnione życie.   Otwarte dłonie – zaproszenie Ducha Świętego to jedyna szansa na spełnione życie. ks. Roman Tomaszczuk /GN 19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!»

  Ewangelista Jan w konstruowaniu opisów ukazywania się Jezusa po zmartwychwstaniu korzysta z tradycyjnych relacji będących w obiegu chrześcijańskiego świata. Celem tego opowiadania jest udowodnienie, że Jezus wypełnił obietnice, które złożył.

  20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana.

  Życie Jezusa jest dowodem, że śmierć przegrała, ma to być impuls do prawdziwej radości. Bóg objawiający się człowiekowi wnosi pokój i radość w ziemską codzienność.

  21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».

  Posłanie to ma być zadaniem dla każdego ucznia. Chrześcijanin istnieje na świecie po to, by przed tym światem reprezentować Jezusa.

  22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»

  Duch, którego daje swoim uczniom Jezus jest źródłem ich ocalenia. Najpierw daje życie, bo zanurza w śmierć Jezusa co pozwala na zmartwychwstanie z NIM. Potem oczyszcza człowieka, by ten mógł tego życia doświadczać pomimo swojej grzeszności. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół