• facebook
 • rss
 • Szkoła pasjonatów

  xrt

  dodane 19.06.2013 17:00

  18 czerwca Społeczna Szkoła Muzyczna II stopnia świętowała 10 lat istnienia.

  Powstała 10 lat temu, ponieważ mieszkańcy domagali się łatwiejszego dostępu do edukacji muzycznej swoich dzieci. Uczenie się w miejscowym, świdnickim liceum i dojeżdżanie do szkoły muzycznej II stopnia do Wałbrzycha czy do Wrocławia to poważne utrudnienie. Niewielu się na to decydowało, dlatego postanowiono zaryzykować i otworzyć Prywatną Szkołę Muzyczną II stopnia w Świdnicy. Ponieważ kadra szkoły to świetni pedagodzy pracujący w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia, więc nie było większych kłopotów, żeby nowa placówka otrzymała uprawnienia identyczne ze szkołami państwowymi.

  18 czerwca nie tylko kadra profesorska, ale i zaproszeni goście mogli przekonać się, że warto było. Oto na scenie sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się uczniowie szkoły II stopnia. Występy instrumentalistów robiły wrażenie, ale dopiero ostatni akt popisów, fragmenty ze "Skrzypka na dachu" w wykonaniu absolwentów klasy śpiewu solowego, powaliły z nóg słuchaczy. Zarówno muzycznie jak i aktorsko uczniowie zaprezentowali się na wysokim poziomie.

  Dyrektorem szkoły jest mgr Kazimierz Kościukiewicz; klasy fortepianu prowadzą: mgr  Beata Bartko - Kozieł, ad. Maria Magdalena Janowska - Bukowska, dr Łukasz Jungowski, mgr  Elżbieta Nawarecka; organy – mgr  Katrzyna Bajorek, mgr  Marcin Armański; skrzypce – mgr  Anna Małgorzata Kozłowska; wiolonczela – mgr  Marzena Drzymała; gitara – mgr  Adam Kucała; flet – mgr  Małgorzata Klisowska - Pachołek; obój – mgr  Ilona Hlubek; klarnet – mgr  Marcin Wróbel; trąbka – mgr  Arkadiusz Tabiś; perkusja – mgr  Marek Długołęcki; śpiew solowy – mgr  Anna Małgorzata Kozłowska, dr Radosław Żukowski, mgr Aleksandra Lemiszka. 

   
   

   

   

   

   

     
     

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół