• facebook
 • rss
 • Ostatnia szansa na oryginalny prezent

  xrt

  dodane 22.12.2013 12:43

  Około pięćdziesięciu wystawców, w tym wielu rękodzielników, rzemieślników i producentów ekologicznej żywności można spotkać na świdnickim rynku.

  Już po raz siódmy w ramach Świdnickiej Kolędy zorganizowano Jarmark Bożonarodzeniowy. Na gustownych stoiskach wyłożono unikatowe wyroby rzemieślnicze i rolnicze. Biżuteria, galanteria skórzana, pamiątki, rękodzieło artystyczne - to tylko niektóre propozycje na oryginalny prezent. – Ludzie coraz częściej szukają i wybierają nietuzinkowe ozdoby i gadżety – zapewnia właściciel mini galerii z zabawnymi kubkami, podkładkami i zakładkami wykonanymi z drewna, ceramiki i korka.  

  – Przez ostatnie grudniowe dni świdnicki Rynek zamienił się tradycyjnie w wielki Jarmark Bożonarodzeniowy ze świątecznymi ozdobami i specjałami. Towarzyszyły im koncerty, spektakle i konkursy oraz wspólne kolędowanie. Świdnicka Kolęda to także wiele atrakcji dla najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy ruchomą szopkę, inscenizacje teatralne i tak lubiane przez dzieci żywe zwierzęta wraz ze specjalną zagrodą z reniferami – podsumowuje Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

  Wzorem lat ubiegłych w trakcie "Świdnickiej Kolędy" odbyła się inscenizacja teatralna w wykonaniu samorządowców gminy Świdnica. Przedstawienie jak co roku zaskoczyło nową oprawą i pięknymi, misternie przygotowanymi strojami.

  Inscenizacja pt. "Światło Zbawiciela" została wystawiona 21 grudnia według scenariusza napisanego przez Magdalenę Szarwaryn i opierała się na ewangelicznym określeniu Zbawiciela jako Światłości Świata. W klimat nocy betlejemskiej wprowadził widzów Anioł, który jako narrator połączył współczesność z przeszłością. Całość widowiska wzbogaciły wokalnie  dzieci i młodzież ze szkół gminnych, przeplatając widowisko autorskimi pastorałkami Tadeusza Szarwaryna. Więcej o niezwykłym duecie twórczym ojca i córki w najnowszym papierowym wydaniu świdnickiego Gościa Niedzielnego. 

  Co jeszcze podczas Świdnickiej Kolędy? 

  Dzisiaj, 22  grudnia, o 14.00 koncert kolęd w wykonaniu podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie z udziałem publiczności; 19.30 III Adwentowe Koncerty Wokalno-Organowe: Anna Pikulska (Mainz, Niemcy) – organy, kwartet wokalny (Wrocław) – śpiew, wstęp wolny, miejsce: kościół pw. św. Józefa; od 15.00 do 18.00 Charytatywny Świąteczny Turniej Piłkarski z udziałem gwiazd Ekstraklasy, miejsce: Hala Zawiszów, wstęp: cegiełka 5 zł.

  23  grudnia, o 12.00 "Ciepło po sąsiedzku" – spotkanie świąteczno-integrujące przy barszczyku dla mieszkańców z ul. Gdyńskiej, miejsce: park przy budynkach.

  27-30  grudnia, od 9.00 do 16.00 Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian WINTER CUP 2013, miejsce: Hala Zawiszów.

  6 stycznia, o 12.30 Świdnicki Orszak Trzech Króli, wymarsz z Pl. Jana Pawła II, po drodze scena batalistyczna: walka diabłów z aniołami, zakończenie w Rynku: pokłon Trzech Króli, dzielenie się "Szczodrakami", życzenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół