• facebook
 • rss
 • W piątek pogrzeb społecznika ze Świdnicy

  xrt

  dodane 01.01.2014 16:22

  W poniedziałek wieczorem, po kilkumiesięcznej chorobie, zmarł człowiek, który nieraz gościł na naszych łamach.

  Lucjan Momot – emerytowany nauczyciel, publicysta w pierwszej połowie lat sześćdziesiątych piszący w Kolumnie Studenckiej „Gazety Robotniczej”, później publikujący we „Wrocławskim Tygodniku Katolików”, w „Pracach Literackich”, „Kierunkach”, „Litterariach”, „Życiu Literackim” i w „Słowie Powszechnym”.

  Wychowawca Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Świdnicy, swoje doświadczenie pracy resocjalizacyjnej zawarł w dwóch tomach książki „Love cię Kaśka po drugiej stronie muru”. W książce udokumentowane zostały trudne losy młodzieży, często z rodzin patologicznych, zaniedbanej w procesie wychowawczym przez rodzinę czy ośrodki wychowawcze lub wręcz opuszczonej czy niechcianej. 

  W ostatnich latach, już na emeryturze, zaangażowany bardzo mocno w ocalenie od zapomnienia wybitnego świdnickiego kapłana, ks. Dionizego Barana. „Swoją książkę biograficzną o prałacie zadedykowałem ks. Ludwikowi Sosnowskiemu, ponieważ wiem doskonale, jak wspaniałym opiekunem był on dla schorowanego prałata – mówił Lucjan Momot jeszcze trzy miesiące temu. – Moja książka jest owocem poszukiwań w archiwach, rozmów ze świadkami życia ks. prałata i jego najbliższymi”. 

  Pogrzeb śp. Lucjana Momota odbędzie się w piątek, 3 stycznia. Najpierw o 7.30 w kościele NMP Królowej Polski w Świdnicy zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa, natomiast o 12.00 odbędzie się obrzęd ostatniego pożegnania w kaplicy cmentarza parafialnego na ul. Brzozowej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół