• facebook
 • rss
 • Ksiądz na emeryturze - co z nim?

  xrt

  dodane 30.05.2014 12:55

  Mamy dobre wiadomości dla księżowskich seniorów: nowy dom prezentuje się bardzo korzystnie.

  Trwają prace związane z wyposażeniem Domu Księży Emerytów w Świdnicy. – Ważnym etapem prac, które w najbliższym czasie rozpoczniemy, będzie zagospodarowanie podwórza. Do września planujemy przygotować kaplicę, wyposażyć kuchnię i wspólne pomieszczenia. Jest to niezbędne, aby mogli wprowadzić  się księża emeryci – mówi ks. Łukasz Ziemski, od 10 września 2013 r. dyrektor DKE im. św. Józefa w Świdnicy.

  W Domu Księży Emerytów będą pracowały siostry jadwiżanki oraz osoby świeckie. – Nawiążemy ścisłą współpracę z NZOZ Caritas – dodaje ksiądz dyrektor.

  Kilka tygodni temu dom odwiedzili jego przyszli mieszkańcy. – Była to bardzo wzruszająca wizyta. Kapłani emeryci podkreślali, że z pewnością ten dom będzie ich ostatnim domem tu na ziemi. Jednak myśli eschatologiczne nie zdominowały tego spotkania – wspomina dyrektor. – Z lekką dozą niepewności pokazywałem im dom, martwiąc się trochę, czy im się spodoba; czy nie będą mieli zbyt wielu uwag. Księża jednak z radością w oczach oglądali go i wybierali mieszkania.

  Sprawa wyposażenia domu i zagospodarowania podwórza to nie jest jednak najpoważniejszy problem dla dyrektora placówki. – Wiem, że DKE uda się wyposażyć. Jestem pewien, że podwórze będzie odpowiednie. To nie jest duży problem. Ale codziennie modlę się, abym wraz z personelem podołał najważniejszemu zadaniu  – stworzeniu domu. Bo dom to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim stan. Chciałbym, aby w tworzonym przeze mnie domu księża seniorzy czuli się naprawdę u siebie, jak w domu – wyznaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • misiu99
   30.05.2014 14:22
   Od wielu lat jestem właścicielem agencji nieruchomości i cena za taki luksusowy apartament waha się od 2.500 do 3.500 za m2.
   Nic więcej na ten temat!

  • tomaszhoritschon
   30.05.2014 18:00
   Misiu, masz jakąś obsesję... za co ty tak nienawidzisz księży? Gdzie wyczytałeś, że mają jakieś apartamenty? Obejrzałeś zdjęcia? To co widzisz na głównym to kaplica! Dwa pokoje z panelowymi podłogami i z łazienką wyłożoną najtańszymi kafelkami to jest dla ciebie luksus? I to wszystko po 50 latach pracy na parafii! Piszesz wierutne bzdury i kłamstwa. Naprawdę zaślepia cie nienawiść, albo jesteś chory. Smutne.
  • misiu99
   30.05.2014 22:44

   Serdecznie polecam artykuł.
   Mam nadzieję, że komentarze pod nim wyjaśnią xrt tak osobliwy mój stosunek do niektórych księży.
   Okaże się, czy "...Piszesz wierutne bzdury i kłamstwa. Naprawdę zaślepia cie nienawiść, albo jesteś chory. Smutne."


   SMUTNE! OJ, FAKTYCZNIE SMUTNE! Ale to nie ja jestem chory     i kipię nienawiścią.


   http://td-24.pl/wydarzenia/5566-diecezja-widnicka-caritas-znaczy-miosierdzie

  • tomaszhoritschon
   31.05.2014 07:10
   Ręce opadają na to co misiu wypisujesz... nawróć się i przestań kłamać albo zacznij czytać ze zrozumieniem.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół