• facebook
 • rss
 • Kongresowicze wyruszają w drogę

  xrt

  dodane 03.10.2014 06:41

  Po raz czwarty Duszpasterstwo Rodzin i Fundacja Małżeństwo Rodzina organizują Kongres Małżeństw. Zaczyna się dzisiaj, potrwa do niedzieli.

  2 października skompletowane zostały materiały kongresowe. - To zwykle ostatnia większa praca przed startem - mówi Katarzyna Urbaniak z kongresowego sekretariatu.

  3 października do Świdnicy przyjadą 170 małżeństwa z terenu całego kraju. Rekrutacja na kongres rozpoczęła się 1 lipca i w ciągu zaledwie kilku tygodni lista była zamknięta (ograniczenia wynikają z pojemności centrum kongresowego na jakie zamienia się sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury). - Na szczęście dla nas otwarta była także lista rezerwowa, bo gdy minęła data weryfikacji zgłoszeń okazało się, że kilkadziesiąt osób zmieniło plany. Na szczęście tyleż samo czekało tylko na okazję, aby do nas przyjechać - wspomina Katarzyna Urbaniak. 

  W trakcie kongresu przed małżonkami wystąpią: Jacek Pulikowski, Mieczysław Guzewicz, Elżbieta i Mirosław Wrotek, Wojciech Nowicki, Artur Kalicki, s. Małgorzata Chmielewska, ks. Grzegorz Strzelczyk i ks. Mariusz Rosik.

  - To nasi prelegenci. Reprezentują różne środowiska naukowe i pola zainteresowań,a le będą mówić o tym samym: o miłości i pieniądzach - dodaje Joanna Kaptur, prezes Fundacji Małżeństwo Rodzina. - Na pewno wielkim wydarzeniem będzie także blok nazwany przez nas "90 minut dla Świadków". To spotkanie z małżeństwami Iwony i Janusza Kołodziejów oraz Danielem i Katarzyną Domałami, a także z s. Małgorzatą Chmielewską. Poprosiliśmy naszych gości o podzielenie się świadectwem swej miłości i traktowania pieniędzy w swoim życiu - wyjaśnia.

  Dziełu patronują honorowo: abp Wojciech Polak, Prymas Polski, bp Jan Wątroba, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP oraz bp Ignacy Dec, Przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich KEP.

  Kongres może odbyć się dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Świdnicy oraz prywatnych darczyńców. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół