• facebook
 • rss
 • Maryja i kardynał - warto zobaczyć

  rt

  dodane 03.10.2014 15:24

  Potrzebujemy dobrych filmów religijnych, dlatego trzeba zobaczyć "Ziemię Maryi". Jesteśmy także wdzięczni kardynałowi seniorowi, dlatego "Gulbinowicz" będzie wzruszał.

  Kino "Apollo" w Wałbrzychu zaprasza od 3 do 9 października na projekcje filmu dokumentalnego o kard. Henryku Gulbinowiczu w reż. Jolanty Krysowatej i Krzysztofa Kunerta. Szczegóły na stronie internetowej kina: www.kino-apollo.pl.

  Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej w niedzielę 5 października organizuje projekcję filmu ewangelizacyjnego "Ziemia Maryi". Obraz ukazuje siłę świadectwa wiary ludzi współczesnych, którzy odnaleźli sens i radość życia dzięki Matce Bożej.

  Projekcja odbędzie się o 16.00 i 19.00 w Sali Teatralnej ŚOK. 

  Krytycy bardzo dobrze oceniają ten film. Piszą m.in. "Zrobić dobry film religijny nie jest rzeczą łatwą. Juan Manuel Cotelo stara się uniknąć błędów wielu filmów religijnych: natrętnej dydaktyki i kompletnego braku wyczucia filmowych realiów. »Ziemia Maryi« stara się być dziełem atrakcyjnym zarówno pod względem treści, jak i formy. I jedno, i drugie może budzić kontrowersje i gorące reakcje, ale przecież właśnie o to chodzi w kinie".

  Piszą także, że "Punktem wyjścia są wypowiedzi ludzi, których życie zmieniło się pod wpływem kultu maryjnego skupionego wokół objawień w Medjugorje. Reżyser postanowił przekazać Dobrą Nowinę w sposób, który przyciągnie uwagę współczesnego widza. Dlatego też jako bohaterów filmu wybrał barwną grupę osób. Jest wśród nich milioner, supermodelka, zniszczona życiem prostytutka, dotknięta wyniszczającą chorobą była tancerka rewiowa i piosenkarka oraz lekarz, który kiedyś masowo dokonywał aborcji. Są to nie tylko postaci kontrowersyjne, ale również "medialne". Przykuwają wzrok i skupiają na sobie uwagę widzów. Różnią się prawie wszystkim, co właśnie sprawia, że ich historie są fascynujące. I nie ma znaczenia, czy się z ich przekonaniami zgadzamy, czy też nie. Po prostu dobrze się ich słucha".  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół