• facebook
 • rss
 • Przy wsparciu z Nieba i zapale wiary

  Mirosław Jarosz

  dodane 20.10.2014 22:38

  Metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki odwiedził 17 października Świdnicę i Wałbrzych.

  W Świdnicy metropolita lwowski spotkał się m.in. z bp Ignacym Decem oraz z pracownikami i podopiecznymi diecezjalnej Caritas. Po południu w wałbrzyskiej parafii MB Częstochowskiej podczas uroczystej Eucharystii, abp Mieczysław Mokrzycki przekazał parafii relikwie św. Jana Pawła II, oraz udzieli młodzieży sakramentu Bierzmowania.

  – Niech wierni modlący się przed tymi relikwiami, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II otrzymują obfitość łask i niech go naśladują w wierze i świętości – mówił metropolita przekazując relikwiarz.

  Proboszcz parafii ks. Marek Zołoteńki dziękując za otrzymane relikwie przypomniał historyczne powiązania kultu patronki parafii, MB Częstochowskiej z MB Łaskawą ze Lwowa, oraz Janem Pawłem II, wielkim czcicielem Maryi. – Dziś przy MB Częstochowskiej, dzięki życzliwości abp Mieczysława Mokrzyckiego i bp Ignacego Deca, spotykają się przeszłość i teraźniejszość. Odnawiają i umacniają więzy między wiernymi metropolii lwowskiej i wrocławskiej. Wszystko dzięki świętości Jana Pawła II. Za przyczyną MB Częstochowskiej i św. Jana Pawła II prosimy o to abyśmy zjednoczyli się w silnej parafialnej wspólnocie wiary i wybudowali kościół wraz z domem parafialnym. Ufamy, że przy takim wsparciu z Nieba i naszym wspólnym zapale wiary, przyczynimy się do rozwoju Kościoła i naszej ukochanej Ojczyzny.

  Abp Mokrzycki przez wiele lat był osobistym sekretarzem polskiego papieża, dlatego podczas homilii podzielił się z wiernymi swoim świadectwem na temat Jego świętości, wielokrotnie podkreślając, że był to człowiek wielkiej modlitwy.

  Homilia abp Mieczysława Mokrzyckiego cz. 1

  Papieski sekretarz wspominał też, zatroskanie Ojca Świętego o każdego człowieka.

  Homilia abp Mieczysława Mokrzyckiego cz. 2


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół