• facebook
 • rss
 • Jasełkowe zajęcia pozalekcyjne

  xrt

  dodane 09.01.2015 06:35

  Grupa seniorów ze Świdnicy, teatrzyk z Wałbrzycha i, po raz pierwszy, dzieci ze świetlicy w Mieroszowie zaprezentowali swoją wersję historii Narodzenia Pańskiego.

  8 stycznia w części popołudniowej XXIII Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych wystąpiły trzy grupy aktorów. Tradycją przeglądu jest, że popołudniowy czas prezentacji chętnie wybierają instytucje, dla których jest to jednocześnie zwyczajny okres pracy. – Dlatego możliwości artystyczne uczestników wszelkiego rodzaju placówek kultury, instytucji opiekuńczych czy wychowawczych można u nas obejrzeć właśnie o tej porze – mówi Halina Szymańska, która odpowiada za organizację przeglądu.

  Dobrą tradycją przeglądu jest także przyznawanie każdemu występującemu zespołowi dyplomu uczestnictwa oraz pamiątki. W tym roku Robert Kukla, świdnicki artysta, wykonał specjalne anioły które wręczane są po zaprezentowaniu jasełek na scenie sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

  Zgodnie z tradycją, 8 stycznia przed publicznością, którą pozdrowiła Teresa Świło, posłanka patronująca w przeglądowi, wystąpili pensjonariusze Domu Dziennego Pobytu "Przystań” w Świdnicy. Ich Teatrzyk "Zielona Gęś" zaprezentował scenkę kolędników pt. "My z kolędą do Waszmości” wyreżyserowaną przez Monikę Masłowską.

  Po seniorach wystąpili mali amatorzy aktorstwa reprezentujący Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Grupa teatralna "Frędzle" po raz kolejny w Świdnicy bawiła widownię artystycznymi jasełkami. Tym razem inspiracją do ich powstania stała się  "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa. 

  Ostatnia tego dnia zaprezentowała się grupa "Muchomorki" ze świetlicy środowiskowej „Muchomorki” w Mieroszowie. – Jest to placówka funkcjonująca od grudnia 2010 roku – wyjaśniała Halina Szymańska. –  Uczęszcza do niej 22 wychowanków od 3 do 16 roku życia. Prace nad scenariuszem zaczynają się już w okresie wakacyjnym, kiedy to podopieczni mają więcej czasu na naukę tekstu. Wychowankowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w przygotowaniach – mówiła.

  Młodzi po raz pierwszy wzięli udział w przeglądzie. Zaprezentowali jasełka pt. "Historyczna podróż do Betlejem", opiekunem grupy jest Justyna Kołpak.

  Część konkursowa XXIII Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych trwać będzie jeszcze 9, 13 i 14 stycznia. Natomiast 15 stycznia jury ogłosi werdykt. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół