• facebook
 • rss
 • "Lumen fidei" - inauguracja

  xrt

  dodane 19.03.2015 09:53

  Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej odpowiada za cykl katechetyczny dla dorosłych.

  We wszystkich kościołach Świdnicy 14 marca w ogłoszeniach podano informację: "W środę 18 marca o 19.00 w kościele Krzyża Świętego rozpocznie się cykl katechez dla dorosłych zatytułowany: Lumen fidei (Światło Wiary). Pierwszą inauguracyjną katechezę: „Wiara i rozum – drogi do poznania Boga” wygłosi ks. bp Ignacy Dec. Inicjatywa jest kierowana do wszystkich wiernych, którzy będą chcieli pogłębić swoją wiedzę religijną dla uzasadniania wiarygodności chrześcijaństwa we współczesnym świecie. Katechezy będą się odbywały w każdą środę o 19.00 w kościele Krzyża Świętego, a ich prelegentami będą wykładowcy PWT we Wrocławiu oraz WSD w Świdnicy".

  Na zaproszenie odpowiedziało trzydzieści osób. 18 marca bp Ignacy Dec wygłosił do nich konferencję, w której dowodził, że Bóg jest rzeczywistością, którą człowiek odkrywa zarówno na drodze rozumu jak i na drodze wiary. 

  Oto próbka wypowiedzi bp. Ignacego wyjaśniającego konsekwencje dysonansu między skalą ludzkich pragnień a ich spełnieniem. 

  Dlatego właśnie musi być Bóg (tak podpowiada rozumowanie), Ten który wszystko wie, w pełni kocha i jest całkowicie sprawiedliwy, Ten który jest zdolny odpowiedzieć na ludzkie dążenia. Jeśliby Go nie było, to człowiek okazałby się istotą pomyloną a przecież świat jest celowy. 

  Po wykładzie można było prelegentowi zadawać pytania. 

  Katechezy dla dorosłych to inicjatywa środowiska skupionego wokół Duszpasterstwa Wiernych Tradycji Łacińskiej. Jest już plan na cały kwiecień. Oto tematy i wykładowcy: 25 marca – katecheza nie odbędzie się z uwagi na uroczystość ustanowienia diecezji i święceń biskupich jej pasterza; 1 kwietnia – świdniczanie zaproszeni są na koncert "Pasja wg św. Mateusza" w katedrze; 8 kwietnia – "Wiara w zmartwychwstanie czy reinkarnacja?" – ks. dr Zbigniew Chromy; 15 kwietnia – "Boża kara jako przejaw Bożego miłosierdzia w świetle Starego i nowego testamentu" – ks. dr Marcin Gęsikowski; 22 kwietnia – "Pascha Żydowska jako zapowiedź Uczty Eucharystycznej" – ks. mgr lic. Tomasz Federkiewicz; 29 kwietnia – "Ewangeliczna miłość między mężczyzną i kobietą czyli o dynamice związku małżeńskiego" – ks. mgr lic. Roman Tomaszczuk.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół