• facebook
 • rss
 • Niepełnosprawni przeszli ulicami miasta

  xrt

  dodane 02.06.2015 19:27

  Od jedenastu lat bp Ignacy Dec zaprasza do modlitwy i zabawy.

  Największe wrażenie robi przede wszystkim przejście niepełnosprawnych przez miasto. 2 czerwca po raz dwunasty niepełnosprawni, ich rodzice i wychowawcy wzięli udział w Diecezjalnym Dniu Niepełnosprawnych.  

  Mszy św. w katedrze przewodniczył bp Ignacy Dec, który w swoim słowie nie krył uznania dla wszystkich, którzy mają dzisiaj odwagę służyć niepełnosprawnym, wprowadzać ich w świat, opiekować się nimi i pomagać im stawać się bardziej samodzielnymi.

  – Wymaga to wielkiej cierpliwości, ale też odporności na przekaż, który płynie z z niektórych ideologii współczesnej kultury: choroba, niepełnosprawność jest czymś co jest niedopuszczalne, kosztowne i co można eliminować, szczególnie w okresie prenatalnym – komentował bp Ignacy.

  Barwny pochód przeszedł z katedry do siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy, która to placówka była gospodarzem drugiej części spotkania. 

  Obchody zgromadziły delegacje z domów pomocy społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, szkół i innych ośrodków z terenu całej diecezji. Uczestnicy wzięli udział w grach, zabawach, konkursach, loteriach. Program był bardzo urozmaicony dzięki zaangażowaniu wielu instytucji, placówek kultury i oświatowych ze Świdnicy i Powiatu świdnickiego. 

  O oprawę liturgii oraz wsparcie w trakcie zabawy zatroszczyli się alumni trzeciego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Wspierali ich ks. Władysław Terpiłowski (wykładowca teologii moralnej) oraz ks. Marek Mielczarek, diecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół