• facebook
 • rss
 • Wystawa pełna emocji

  xrt

  dodane 16.06.2015 11:08

  Z inicjatywy grupy pro life skupionej wokół Diecezjalnej Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Świdnicy w dwóch punktach miasta zawisną plakaty informacyjne o motywacjach, metodach i skutkach aborcji.

  Na ogrodzeniu kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy zawisły 15 czerwca  plakaty informacyjne o motywacjach, metodach i skutkach aborcji. Inicjatorami akcji są prolajferzy skupieni wokół Diecezjalnej Specjalistycznej Poradni Życia Rodzinnego w Świdnicy.

  - Nie możemy sobie pozwolić na obojętność, ani na ignorancję wobec faktu zabijania nienarodzonych dzieci - mówi Anna Dziadkowiec, dyrektor poradni. 

  Od początku 2013 roku wystawa "Wybierz życie" była prezentowana już 137 razy. Plakaty zawierają fakty dotyczące aborcji oraz zmuszają do refleksji na temat praw człowieka, które są odmawiane poczętym ludziom w imię lewackich i liberalnych ideologii, pieniędzy przemysłu aborcyjnego oraz kultury użycia.

  - Na co dzień nie ma się świadomości jak wygląda ten proceder, kiedy idę obok tych zdjęć, dociera do mnie ogrom tych zbrodni i ich bestialstwo - mówi mieszkanka osiedla Zarzecze w Świdnicy.

  Młodzi ludzie komentują: - Jest u nas "okno życia", a setki czy tysiące małżeństw czeka na adopcję dziecka, naprawdę nie ma powodu, żeby w imię czegokolwiek i kogokolwiek zabijać ludzi.

  - A to, że są to ludzie dociera mocno, gdy widzi się zakrwawione szczątki dzieci po aborcji. To są zdjęcia, które dotykają sumienia każdego, kto popiera aborcję i kto lobbuje na jej rzecz - dorzuca nastoletni chłopak. 

  Wystawa "Wybierz życie" jest często niszczona przez aktywistów proaborcyjnych. Jej autorzy byli nieraz stawiani przed sądem, który orzekał o ich niewinności. Sprawdzono też wpływ wystawy na dzieci - biegli nie doszukali się w prezentowanych treściach niczego, co mogłoby skrzywdzić najmłodszych widzów. 

  W Świdnicy wystawa jest prezentowana po raz drugi. Kilka lat temu stanęła na rynku, w tym roku będzie prezentowana przy kościele na Zarzeczu oraz przy katedrze. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół