• facebook
 • rss
 • Kilka dni dla świata

  xrt

  dodane 16.06.2015 21:43

  Samorządowcy zapoznali się z ideą, programem i strukturą ŚDM. Modlili się także w intencji Światowych Dni Młodzieży.

  Najpierw Msza św. w katedrze a potem spotkanie w auli kurialnej z bp. Ignacym Decem, bp. Adamem Bałabuchem i ks. Pawłem Łabudą – to ramowy plan odprawy informacyjnej dotyczącej przyjęcia w pięciu powiatach diecezji uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. 

  16 czerwca rozmawiali i pytali o szczegóły przedstawiciele różnych jednostek terytorialnych zainteresowanych udziałem w ŚDM. 

  Ksiądz Paweł Łabuda, diecezjalny koordynator przygotowań do ŚDM przypomniał idee towarzyszące ŚDM, strukturę ŚDM w diecezji, Informował o tym co jest już załatwione, na czym polega wolontariat, co można promować, jak pozyskiwać środki na rzecz młodych zgłaszających swoją chęć przyjazdu na teren diecezji (będzie ich ok. 3500). – Oczekujemy, że samorządowcy podejmą współpracę z rejonowymi koordynatorami ŚDM, dotyczy ona głownie zakwaterowania, udostępnienia atrakcji turystycznych oraz współfinansowania pobytu młodych u nas – mówi ks. Paweł ŁAbuda. 

  Samorządowcy pytali przede wszystkim o system doboru gości i ich rozdziału w poszczególne miejsca, postulowali też, by koordynatorzy rejonowi sami podejmowali współpracę z urzędami, żeby nie czekali aż urzędnicy zainteresują się ŚDM. 

  Młodzi będą przebywać w powiatach: wałbrzyskim, świdnickim, dzierżoniowskim, ząbkowickim i kłodzkim od 20 do 25 lipca 2016 r. Potem na kolejne pięć dni pojadą do Krakowa.

  "Dni w diecezjach" są pomyślane jako okazja do integracji, wzajemnego poznania się młodych i ich kultury oraz topografii rejonu. Najczęściej cel ten osiąga się przez wycieczki, zabawy, zaangażowanie społeczne w projekty edukacyjne przygotowane przez gospodarzy. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół