• facebook
 • rss
 • Dwie odsłony. Rudnica

  xrt

  dodane 18.06.2015 16:32

  Niektórzy w tej parafii niecierpliwie oczekują na to, co będzie się działo we wrześniu.

  Niewielka parafia, dwa kościoły - każda wioska troszczy się o własny. Pewnie dlatego peregrynacja miała tu dwie odsłony. 10 czerwca Maryję witali mieszkańcy Lutomierza. Byli z Matką do 12 czerwca. Potem rekolekcje nawiedzenia głoszone były w Rudnicy – do 14 czerwca. Obie jednak części parafii były równie dobrze przygotowane do tego świętego czasu. Od dwóch lat przez "fatimskie" miesiące (od maja do października) uczestniczą w nabożeństwach fatimskich. Znają więc dobrze historię objawień i orędzie Maryi. – Dotarło jednak do nas coś więcej – zapewniają mieszkańcy. – Chcemy odprawić pięć pierwszych sobót miesiąca, nabożeństwo, o którym pouczyła Maryja w Fatimie – deklarują, a proboszcz już zapowiada, że od września będzie taka możliwość.

  Dodatkowo, ponieważ w Lutomierzu jest już figura MB Fatimskiej, we wrześniu ruszy tam domowa peregrynacja Matki Bożej. Będzie więc okazja do odświeżenia nabożeństwa oraz zaproszenia domowników do modlitwy, nawrócenia i pokuty.

  Peregrynacja w parafii Rudnica miała jeszcze jeden przywilej – w tych dniach Kościół obchodził dwa wspomnienia związane z nawiedzeniem: Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca NMP. 

  Ponieważ proboszcz zna się na rzeczy, dlatego przygotował także film z peregrynacji. Dokument przegrany na płytę DVD będzie unikatową pamiątką uroczystości. – Warto też dodać, że na zakończenie rekolekcji odwiedził nas chór katedralny, który uświetnił Mszę św. pożegnania. Zespół poprowadził ks. Jacek Czechowski – zaznacza proboszcz ks. Marek Jodko. 

  Fakty i liczby

  Data nawiedzenia: 10–14 czerwca; Mszy św. pożegnania przewodniczył bp Adam Bałabuch; rekolekcje głosił o. Tomasz Łukawski OFMConv; proboszcz: ks. Marek Jodko; w delegacji powitania w Lutomierzu wzięli udział: Tomasz Krzeszowiec, Oliwia Żydkowicz; natomiast w Rudnicy: Jolanta, Marek i Magdalena Natankowie, Zuzanna Zyguła, Dominika Droń.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół