• facebook
 • rss
 • Pod nowym sztandarem starego patrona - grupa 5

  xrt

  dodane 09.08.2015 23:11

  W skrócie - "ziemia strzegomska", ale tak naprawdę o wiele dalej sięgają korzenie rodzinnych domów pielgrzymów piąteczki.

  Z nazwy jest to grupa Ziemi Strzegomskiej, ale faktycznie swoje miejsce znaleźli tu naprawdę wszyscy, którzy z jakiś przyczyn nie zmieścili się gdzie indziej. A wszystkimi dowodził ks. Krzysztof Papierz, od niedawna wikariusz bazyliki strzegomskiej. Grupa liczyła sobie 96 członków. Najstarszy wśród nich był brat Jan ze Srebrnej Góry (67 lat) a najmłodsze siostry Oliwia i Wiktoria ze Strzegomia (lat 6). 

  Sami o sobie mają takie zdanie: "W tym roku zostaliśmy bardzo odmłodzeni, przybyło bowiem wielu młodych, którzy swoją radością spowodowali, że najstarsi pielgrzymi czuli się młodo duchem. Pomimo tego, że jesteśmy z wielu miejscowości i różnych stron diecezji tworzymy wspólnotę pełną optymizmu i chęci do wędrówki. Nie przeszkadzał nam żar z nieba, pęcherze na stopach i ból kolana księdza przewodnika, który mimo to nie podjechał ani jednego odcinka. Od tego roku miejsce portretu św. Ojca Pio, naszego patrona, zajął sztandar do niesienia którego ustawiały się kolejki. Nigdy nie mieliśmy problemu ze znalezieniem chętnych do niesienia tub. Po wielu latach przerwy znowu staliśmy się rozśpiewaną grupą, wróciła gitara i schola, która w chwilach największego zmęczenia dodawała nam siły i otuchy do dalszego pielgrzymowania. Zgodnie z tradycją w Łomnicy przewodnik zorganizował ognisko, przy którym każdy pielgrzym, mógł upiec sobie kiełbaskę a było jej aż 110 kg. Piąteczka to grupa rozmodlona i wrażliwa na potrzeby innych. Codziennie do modlitwy różańcowej wpływało około 140 kartek z prośbami i dziękczynieniem". 

  Jeszcze więcej szczegółów o grupie TUTAJ

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół