• facebook
 • rss
 • Franciszek jest atutem

  xrt

  dodane 20.09.2015 06:08

  Diecezjalne Dni Młodzieży przygotowali wolontariusze ŚDM - próba zaliczona.

  Półtora tysiąca młodych z diecezji świdnickiej przyjechało do Wambierzyc, żeby na początku roku szkolnego i katechetycznego oddać swoje życie MB Królowej Rodzin czczonej w znaku cudownej figurki. W tym roku głównymi organizatorami spotkania byli wolontariusze Światowych Dni Młodzieży i odpowiedzialni za rejony, w ramach których diecezja przygotowuje się do przyjęcia ponad trzech tysięcy uczestników ŚDM w Krakowie. 

  19 września wolontariusze od samego rana przygotowywali przyjęcie młodych pielgrzymów. Po wspólnej jutrzni i śniadaniu każda z czterech sekcji wiedziała co ma robić. Muzyczni szlifowali repertuar na adorację i Mszę św.; liturgiczni ćwiczyli asystę i przygotowywali ołtarz polowy; logistyczni szykowali recepcję, porządkowali teren placu koronacyjnego na którym miało odbyć się spotkanie; medialni czekali na pierwszych pątników - ci bowiem mieli za zadanie dokumentować fotograficznie przebieg Dnia Młodzieży. 

  Od 13.00 czynna była recepcja i pierwsze grupy młodych dotarły już do sanktuarium. Potem z minuty na minutę ruch pielgrzymkowy rósł. O 14.00, kiedy wszyscy byli już w Wambierzycach, pierwszą konferencję informacyjną o idei, wolontariacie i programach realizowanych przy okazji ŚDM wygłosił ks. Rafał Buzała, dyrektor Departamentu Wolontariatu ŚDM z Krakowa. 

  Do idei ŚDM odwoływał się także w swej homilii bp Adam Bałabuch i zachęcał młodych do włączenia się w przygotowania do ŚDM. – Nie słyszałam za wiele o ŚDM, teraz czuję, że mnie ta sprawa kręci – mówi Agnieszka z Wałbrzycha. Jej koleżanka, Patrycja dodaje – Podoba mi się wolontariat w ogóle, a jeśli można go połączyć  z wiara to jeszcze lepiej; – Trzy tysiące cudzoziemców w naszej diecezji, to spore wyzwanie i szansa na ciekawe znajomości, myślę, że warto zaangażować się z wolontariat, bo będzie się bliżej tych wszystkich ciekawych ludzi – mówi Krystian a po chwili dodaje – No i Franciszek, to jest gość, więc jako wolontariusz oddaję także jemu przysługę, więc warto, tak sobie myślę.

  Diecezjalne przygotowania do ŚDM są podzielone na pięć rejonów, w których działają rejonowe centra ŚDM: wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, ząbkowicki i kłodzki. Na stronie ŚDM: www.sdmswidnica.pl można znaleźć kontakt do odpowiedzialnych za przygotowania w rejonie.  

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół