• facebook
 • rss
 • Wyruszają - przyszedł czas!

  xrt

  dodane 19.10.2015 11:13

  Katechezy Drogi Neokatechumenalnej ruszają u świdnickich paulinów.

  Po raz trzeci rozpoczynają się katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla młodzieży i dorosłych w paulińskiej parafii pw. św. Józefa w Świdnicy.

  Szukanie sensu życia i zrozumienia własnej historii to dziś częste ludzkie rozterki. Paulini zapraszają na katechezy, które rozpoczną się w poniedziałek 19 października o 19.15. 

  - Jeśli szukacie sensu życia, macie problemy z dogadaniem się z najbliższymi, nie możecie wyjść z nałogów, nie rozumiecie dzisiejszego Kościoła, jesteście słabi lub macie wszystko, ale nie wiecie, co zrobić z życiem - katechezy Drogi Neokatechumenalnej są dla was - zachęcają świdniccy członkowie neokatechumenatu. 

  Katechezy będą się odbywać w poniedziałki i czwartki przez pięć kolejnych tygodni o 19.15. 

  - Ciężko dziś znaleźć wsparcie w codziennych problemach. Droga Neokatechumenalna odpowiada na dzisiejsze problemy i pytania odwołaniem do Pisma Świętego, liturgii i wspólnoty chrześcijańskiej - wyjaśnia Tomasz Jamróg. - Droga Neokatechumenalna nie jest ruchem czy stowarzyszeniem, lecz narzędziem parafialnej wspólnoty, by na nowo przywieść do wiary ludzi, którzy ją porzucili - podkreśla.

  Droga Neokatechumenalna została zapoczątkowana w latach 60. ubiegłego wieku w jednym z ubogich przedmieść Madrytu przez Kiko Argüello i Carmen Hernández.

  Poparł ją abp Casimiro Morcillo, metropolita madrycki, który dostrzegł w tej pierwszej grupie rzeczywiste odkrycie Słowa Bożego i praktyczną realizację odnowy liturgicznej, wprowadzanej wówczas przez Sobór.

  Dziś Droga rozprzestrzeniła się na ponad 900 diecezji w 105 krajach. Obecnie w 6 tysiącach parafii istnieje 20 tys. wspólnot. W Świdnicy działają dwie wspólnoty w parafii paulinów. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół