• facebook
 • rss
 • Pod patronatem papieża

  xrt

  dodane 22.10.2015 22:51

  Po raz kolejny współpraca Civitas Christiana i seminarium zaowocowała sesją popularno-naukową.

  To już utrwalona tradycja: współpraca katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" z Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy. Dzięki niej po raz kolejny w murach seminaryjnych spotkali się członkowie stowarzyszenia z jego oddziału wałbrzyskiego i świdnickiego, wykładowcy, alumni i przełożeni seminaryjni, zaproszeni goście na popularnonaukowej sesji opierającej się głównie na refleksji wokół nauczania Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego. 

  Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. w kaplicy seminaryjnej. Przewodniczył jej ks. Tadeusz Chlipała, rektor seminarium, kazanie wygłosił ks. Janusz Michalewski. 

  W części konferencyjnej głos zabrali: Henryk Koch, Przewodniczący Rady Oddziału Okręgowego katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" we Wrocławiu a po nim ks. Bogusław Wolański z katedry Nowej Ewangelizacji PWT we Wrocławiu. Jego wykład nosił tytuł "Rodzina Bogiem silna - w nauczaniu kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia". 

  Natomiast w części panelowej udział wzięli: ks. Stanisław Paszkowski, PWT we Wrocławiu; Anna Dziadkowiec, dyrektor Diecezjalnej Poradni Życia Rodzinnego w Świdnicy; ks. Bogusław Wolański; Marek Jurek, polityk, poseł do Parlamentu Europejskiego; Józef Nowak, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich; Izabela Tyras, dziennikarz Radia "Jasna Góra" oraz członek „Civitas Christiana” w Częstochowie. Prezentację poglądów moderował ks. Grzegorz Sokołowski kierujący wrocławskim "Obserwatorium Społecznym". 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół