• facebook
 • rss
 • Spod krzyża i ikony

  xrt

  dodane 20.03.2016 13:03

  Rozpoczęła się peregrynacja znaków ŚDM w diecezji świdnickiej. Na początek Świdnica.

  Od 20 marca do 2 kwietnia w diecezji trwa peregrynacja krzyża i ikony podarowanych młodzieży całego świata przez św. Jana Pawła II. - Zawierzamy Ci, Ojcze miłosierny, ludzi młodych ze wszystkich narodów, ludów i języków. Prowadź ich bezpiecznie po zawiłych ścieżkach współczesnego świata i daj im łaskę owocnego przeżycia tegorocznych Światowych Dni Młodzieży - modlił się bp Ignacy Dec, który na placu przed katedrą, przy pomniku św. Jana Pawła II, przyjął znaki ŚDM w diecezji.

  W obrzędzie powitania znaków ŚDM udział wzięli przede wszystkim wolontariusze ŚDM z regionu świdnickiego na czele z ks. Wojciechem Iwanickim, koordynatorem regionu, i ks. Pawłem Łabudą - kierującym diecezjalnym biurem przygotowań do ŚDM w Krakowie.

  - Napis, który widnieje na krzyżu ŚDM, głosi: „Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałem jest zbawienie i odkupienie” - mówił bp Ignacy. - Słowa te wypowiedział św. Jan Paweł II do młodych całego świata 22 kwietnia 1984 r. Chcemy dzisiaj błogosławić naszej młodzieży, która z otwartym sercem przyjmie gościnnie ten święty znak zbawienia. Chcę także prosić was, młodzi przyjaciele, abyście nieśli odważnie świadectwo przywiązania do krzyża i Ewangelii do waszych kolegów i koleżanek, do tych, którzy potrzebują dobrego przykładu, waszej modlitwy, waszego żaru serc - dodał.

  Natomiast ikona Bogurodzicy to kopia starożytnego wizerunku czczonego w Rzymie w tytule „Salus Populi Romani” (Wybawienie ludu rzymskiego). - Przyjmijcie ją dzisiaj jako waszą Opiekunkę, pod której płaszczem zawsze znajdziecie obronę przed pokusami i grzechem - radził młodym biskup.

  Program peregrynacji na dzisiaj i pozostałe dni TUTAJ.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół