• facebook
 • rss
 • Zmiany w Bielawie - z miłości do Maryi

  xrt

  dodane 13.06.2016 15:42

  Są pierwsze inicjatywy z racji 100. rocznicy objawień w Fatimie.

  Zakończył się kolejny etap peregrynacji figury fatimskiej w diecezji. Wyjątkowo stało się to podczas Mszy św. poza ostatnim z nawiedzanych przed wakacjami dekanatów (Wałbrzych-Południe). 

  Powodem było 10-lecie istnienia parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie, którą proboszcz, ks. Robert Begierski połączył z rekolekcjami nawiedzenia, gdyż zależało mu na tym, żeby modlitwa zakończenia peregrynacji odbyła się w murach budowanego kościoła. Natomiast jesienią, gdy przypada peregrynacja w dekanacie bielawskim, pogoda może już nie sprzyjać takiemu umiejscowieniu uroczystości. 

  Rekolekcje głosił ks. Emilian Sigiel. Na zakończenie głos zabrał m.in. burmistrz miasta, Piotr Łyżwa, który zapewnił, że kondycja duchowa społeczeństwa jest nie mniej ważna dla rozwoju miasta, co wskaźniki ekonomiczne czy edukacyjne. 

  Obecność burmistrza wykorzystał ks. Stanisław Chomiak, który przypomniał, że Kościół przygotowuje się do obchodów stulecia objawień w Fatimie i z tego tytułu warto zastanowić się nad przyjęciem przez miasto patronatu Matki Bożej, a co za tym idzie ustawieniem w centralnym miejscu Bielawy statui poświęconej Maryi. Zaproponował też, by główna aleja miasta nosiła nazwę Najświętszej Maryi Panny. 

  Wierni przyjęli propozycję aplauzem, a burmistrz zastrzegł, że kwestia nazewnictwa jest w gestii Rady Miasta. Co z kolei bielawski prałat skwitował słowami: - Myślę, że Matce Bożej się nie odmawia.

  Podczas wakacji peregrynacja figury fatimskiej odbywać się będzie w domach zakonnych. Do parafii figura wróci 2 września, kiedy rozpocznie się peregrynacja w dekanacie Wałbrzych-Zachód. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • N
   18.06.2016 09:29
   Jak burmistrz.w ogóle może takie rzeczy mówić. To jest niedorzeczne. To miasto może nie jest w XXI wieku, ale z XI mogło by przynajmniej wyjść. Mroki średniowiecza...
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół