• facebook
 • rss
 • Jadą, bez lęku

  xrt

  dodane 16.07.2016 20:33

  Terminy, lokalizacje, zawartość plecaka - tematy odprawy przed wyjazdem na ŚDM do Krakowa.

  Młodzi z Pieszyc szykują się do wyjazdu na ŚDM do Krakowa. 16 lipca spotkali się ze swoimi opiekunami: ks. Edwardem Dzikiem, proboszczem parafii pw. św. Antoniego, ks. Pawłem Reizerem i ks. Bartkiem Łuczakiem - wikariuszami oraz z z Tomaszem Wojciechowskim, katechetą. 

  Proboszcz dzieli się swoim doświadczeniem wyjazdów na ŚDM w Rzymie i w Kolonii. Podobnie pozostali opiekunowie - ks. Bartek Łuczak, radzi wziąć folię termiczną; ks. Paweł Reizer podaje główne informacje o zakwaterowaniu, wyżywieniu, komunikacji i programie w Krakowie; katecheta z kolei wylicza co powinien zawierać plecak, m.in. karimatę, śpiwór, osobiste lekarstwa, dokument tożsamości, wygodne buty do pieszej wędrówki. 

  - Jadę, bo spodziewam się emocji związanych ze spotkaniem z papieżem Franciszkiem i powszechnością Kościoła - mówi Szymon Korzeniowski, siedemnastolatek. 

  - Jadę bez lęku, liczę na dobra zabawę, ale tez na nowe spojrzenie na wiarę - dodaje Marcin Szczypka, czternastolatek. 

  - Jadę poznać ludzi, zobaczyć papieża na żywo, ucieszyć się klimatem wielkiego Kościoła i miłości do Boga, młodego pokolenia - podsumowuje Justyna Izdebska, piętnastolatka. 

  Proboszcz dzieli się bólem jaki sprawiają mu rodzice, którzy w ostatnim momencie, pod wpływem wydarzeń w Nicei, wycofują zgodę na udział dziecka w ŚDM w Krakowie. - Jestem człowiekiem wiary, dlatego wiem, że zarówno św. Jan Paweł II jak i św. Faustyna czuwają i wstawiają się do Boga w intencji uczestników ŚDM w Krakowie. Poza tym nasze służby bezpieczeństwa bez wątpienia stają na wysokości zadania - przekonuje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół