• facebook
 • rss
 • The Golden Train story

  ks. Roman Tomaszczuk

  dodane 17.08.2016 13:27

  Po pierwszym dniu kopania wyniki satysfakcjonują odkrywców.

  Po pierwszym dniu kopania w miejscu, które prawdopodobnie skrywa tajemnicę tzw. złotego pociągu, odkrywcy przekonują, że efekty pracy są zadowalające. 

  Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Pałacu Struga w podwałbrzyskiej Strudze, zarówno Piotr Koper jak i Andreas Richter, badacze tajemnicy 65 km trasy Wrocław-Wałbrzych, cieszyli się, że rok po ogłoszeniu swoich badań mogą wreszcie zweryfikować swoje hipotezy. 

  Badacze tajemnic II wojny światowej nie kryli także zadowolenia z przebiegu prac odkrywkowych. Są pełni nadziei na potwierdzenie swoich przypuszczeń. Swój entuzjazm opierają  na kolejnych ekspertyzach, badaniach specjalistyczną aparaturą. Wyniki jednego z takich badań pokazał dziennikarzom na konferencji prasowej Andreas Richter. 

  Natomiast Adam Szynkiewicz, geolog wspierający poszukiwaczy, opowiedział o tym, co na razie wydobyto podczas prowadzonych prac odkrywkowych i co wynika z analizy materiału geologicznego. 

  Członkowie ekipy prowadzącej, jak podkreślali, prywatne poszukiwania, za priorytet mają bezpieczeństwo infrastruktury energetycznej i kolejowej znajdującej się w pobliżu. - Z tego powodu kopiemy dwa razy wolniej niż zakładaliśmy - wyjaśnił Piotr Koper.

  Na razie nikt ze strony lokalnego samorządu ani tym bardziej rządu nie interesuje się przebiegiem i efektem prac. - Do nas należy odkrycie, natomiast wydobyciem zajmie się już państwo polskie - deklarowali badacze. 

  Wyrazili też nadzieję, że nie będzie potrzeby prowadzenia prac górniczych w trakcie poszukiwań. - Niemniej jesteśmy na taką ewentualność przygotowani - zapewniają. 

  Poszukiwacze pytani o czas jaki jest im potrzebny, by dotrzeć do znaleziska, odpowiadają, że nie potrafią wskazać precyzyjnego terminu. Pozwolenie na wykopy mają do końca miesiąca. 

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół