• facebook
 • rss
 • Wreszcie z najbliższymi

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 22.12.2016 21:04

  Z gronem współpracowników i przyjaciół z całej diecezji spotkał się bp Ignacy w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej.

  "Bóg się rodzi, moc truchleje" - słowami poematu Franciszka Karpińskiego "O narodzeniu Pańskim" przywitał gości ks. prał. Stanisław Chomiak, kanclerz kurii.

  Zapowiedział też występ zespołu "Wiolinek" z Barda, który w słowno-muzycznym przedstawieniu spektaklu przedstawił jasełka. Święta rodzina, pasterze i małe aniołki to tylko niektóre postaci z licznej grupy kolędników. Na koniec występu przedstawiciele zespołu wręczyli wszystkim uczestnikom świąteczne ciasteczka. Biskup Ignacy natomiast każdemu z występujących ofiarował słodki upominek.

  Przemówienia ograniczono do przedstawicieli osób świeckich i duchowieństwa. Jako pierwszy zabrał głos Piotr Łyżwa, burmistrz Bielawy. Po nim przy mównicy pojawił się ks. Julian Rafałko, który od niedawna stoi na czele kolegiackiej kapituły w Kłodzku. - Zgromadziliśmy się wokół naszego księdza biskupa, tak jak w domach rodzinnych, tak jak przy stołach wigilijnych jako jego dzieci. Duchowni i świeccy - podkreślił ks. Rafałko. W życzeniach podkreślił znaczenie, jakie ma dziś wrażliwość na to, co przyniósł wraz ze swoim przyjściem Jezus.

  Biskup, odpowiadając na życzenia, zachęcił wszystkich do tego, by się nie lękali o przyszłość, by ufając Bożej dziecinie odważnie kroczyli przez życie. Po zakończeniu słów podziękowania i życzeń poświęcił opłatki, którymi podzielił się ze zgromadzonymi. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół