• facebook
 • rss
 • Czego dotyczyło spotkanie dziekanów?

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 07.03.2017 08:42

  W Wyższym Seminarium Duchownym odbyła się w poniedziałek konferencja dziekanów, na której planowano najbliższy czas w diecezji.

  Po wspólnej Mszy św. pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca w auli seminaryjnej rozpoczęła się konferencja księży dziekanów diecezji świdnickiej. Po krótkim wstępie głos zabrała  Barbara Skoczylas-Stadnik wraz z Franciszkiem Grzywarzem prezentując wydany przez siebie album "Perła Dolnego Śląska" o katedrze. Bogato zobrazowany wykład był okazją do lepszego poznania świątyni, która już od 15 marca stanie się pomnikiem historii.

  Dalsze wystąpienia to dwie propozycje związane z bezpłatnymi badaniami w przychodni w Pieszycach i wystawą "Bogactwo ubóstwa. Święte kobiety wieków średnich". Druga z inicjatyw to owoc Roku Kultury Węgierskiej Fundacji Studium Culturae Ecclesiae we współpracy z Konsulatem Generalnym Węgier. 

  Jako następny na mównicy zabrał głos ks. Krzysztof Moszumański, diecezjalny duszpasterz rodzin, który w swoim wystąpieniu przedstawił najbliższe plany prowadzonego przez siebie diecezjalnego duszpasterstwa. Przypomnijmy, że w najbliższym czasie ważnym wydarzeniem będzie Rejonowe Spotkanie Duszpasterstwa Rodzin części zachodniej, które odbędzie się 21-22 marca w Wambierzycach. 

  Z kolei asystent kościelny Akcji Katolickiej - ks. Sławomir Augustynowicz przybliżył przybyłym inicjatywę "Społecznej Akademii Liderów", i której więcej można przeczytać w najbliższym numerze świdnickiego "Gościa Niedzielnego" (10/2017). Ma to być cykl szkoleń rozwijających kompetencje liderów wspólnot parafialnych. 

  Księżom dziekanom wręczono także bieżące komunikaty wydziału katechetycznego, duszpasterskiego i gospodarczego. Również Wyższe Seminarium Duchowne przygotowało sprawozdanie ze swojej działalności. Na koniec głos zabrał bp Ignacy Dec, dokonując podsumowania obrad. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół