• facebook
 • rss
 • Kardynał i I Komunia św.

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 14.05.2017 19:05

  Kard. Zenon Grocholewski wziął udział w Strzegomiu w uroczystości przyjęcia przez dzieci Pierwszej Komunii Świętej. Jeszcze kilka dni temu jego obecności nikt się nie spodziewał.

  Kiedy okazało się, że legat papieski na koronację obrazu Matki Bożej Świdnickiej pozostanie w Świdnicy do poniedziałku, bp Ignacy Dec postanowił pokazać mu naszą diecezję.

  Jeszcze w dniu koronacji zabrał kard. Grocholewskiego do najbardziej znanych sanktuariów maryjnych diecezji w Bardzie i Wambierzycach. Następnego dnia chciał mu natomiast pokazać Strzegom.

  Okazało się jednak, że w niedzielę w parafii pw. św. św. Piotra i Pawła odbywa się uroczystość I Komunii św., której kardynał bardzo chętnie zgodził się się przewodniczyć.

  Skierował do dzieci i ich rodziców również słowo, w którym zwrócił szczególną uwagę na potrzebę dziś niezwykłej siły i mocy, by zachować wierność Bogu.

  - Skąd zaczerpnąć tej mocy? Świat nam jej nie da, bo jej nie posiada. Dysponuje wprawdzie różnego rodzaju energią (która nas zachwyca i niejednokrotnie przeraża): elektryczną, magnetyczną, ukrytą w jądrze atomu, nuklearną, i tą się może z nami podzielić. Ale nie udzieli nam mocy ducha, do przezwyciężenia słabości, do oparcia się złu, do zachowania równowagi wobec nieszczęścia, bólu i cierpienia (...) Otóż tej mocy może nam udzielić tylko Chrystus, który w ogromie swej Boskiej miłości tak bardzo nas ukochał, że nie tylko umarł za nas na krzyżu, ale pozostał z nami na zawsze w Eucharystii jako pokarm - mówił kardynał.

  Dzieci poza przygotowanymi tekstami liturgicznymi, jak również podziękowaniami, wraz z proboszczem ks. Markiem Babuśką, przygotowały piosenkę, w czasie której odwracając się do swoich rodziców podnosiły trzymane w rękach polne kwiaty.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół