• facebook
 • rss
 • To już ostatni!

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 17.05.2017 23:57

  Po raz dziewiąty odbył się w Świdnicy finał Ogólnopolskiego Konkursu Multimedialnego o Janie Pawle II.

  Pod patronatem Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej po raz kolejny Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy zorganizowało konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą słów św. Jana Pawła II.

  W tym roku uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmierzyli się ze słowami „Każdy ma swoje Westerplatte, które musi obronić”, natomiast uczniowie szkół podstawowych ze słowami: „Żyj tak, abyś mógł dostrzec obok siebie drugiego człowieka”, pokazując przy tym swój sposób naśladowania Papieża Polaka.

  Spośród 79 prac do finału zakwalifikowało się 9 z SP i 11 z g gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jury w którego skład weszli: ks. Marek Korgul, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej, Andrzej Protasiuk – artysta fotograf, organizator Dni Papieskich i Małgorzata Wawszczyk – katechetka i informatyk przyznało nagrody następującym uczestnikom:

  Ze szkół podstawowych:
  1. Natalia Richtscheid ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.
  2. Joanna Jaśkowiec ze Szkoły Podstawowej nr. 6 im. Pomorskiej Dywizji Powietrzno – Desantowej w Trzemieśni.
  3. Karolina Gurda i Hanna Matczyńska ze Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Wysokiej.

  Z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych:
  1. Karol Dubaniewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Lompy w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie Zdroju.
  2. Weronika Gapińska z Publicznego Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Gozdowie.
  3. Katarzyna Blumkowska, Aleksandra Karnowska, Natalia Frąckowiak oraz Piotr Lewandowski z Technikum Kolejowego im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy.

  Po wywołaniu każdego z laureatów, zaprezentowano wykonaną przez niego pracę. Na koniec uczniowie prezentujący zwycięzców przekazali przybyłym smutną wiadomość – to ostatni już konkurs w takiej formie. Organizatorzy podziękowali wszystkim, którzy przez dziewięć lat angażowali się w jego organizację.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół