• facebook
 • rss
 • Duchowe lekarstwo dla kuracjuszy. Polanica-Zdrój - Wniebowzięcia NMP

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 30.05.2017 19:14

  Na spotkania z Maryją przychodzili nie tylko parafianie, ale i kuracjusze z tutejszych kurortów. Przyciągała ich nie tylko modlitwa, ale również wyjątkowa oprawa muzyczna.

  - Przez kilka tygodni uczyliśmy wiernych nowych fatimskich pieśni. Zarówno w niedzielę, jak i w na Mszach św. tygodniowych ćwiczyliśmy, żeby jak najlepiej zaprezentować się przed Matką Bożą - chwali się ks. Andrzej Paraciej, który jako wikariusz zatroszczył się o śpiew w czasie peregrynacji. Osobiście na każdym apelu zasiadał za organami. Wpierał go jeden z lektorów - Jakub Sadko, który na trąbce wygrywał fatimskie melodie.

  W parafii od dawna są już kultywowane pierwsze soboty miesiąca w postaci nabożeństwa i Eucharystii w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, jak również procesje fatimskie. Już w 1993 r. wierni udali się do miejsca objawień i przywieziono tu wówczas figurę i tekst pieśni "Z dalekiej Fatimy". Dzięki wieloletniej tradycji kościół w czasie peregrynacji na Apelach Jasnogórskich wypełniał się po brzegi, bo wierni z Polanicy-Zdrój kochają swoją matkę.

  - To były jedne z najlepszych rekolekcji w historii tej parafii - podsumował trzy dni proboszcz parafii, ks. Antoni Kopacz. I potwierdzają to wierni, nawet młodzież, która była zachwycona spotkaniami z o. Piotrem. Również małżonkowie odnawiający sakramentalne przyrzeczenia w czasie sobotniej Eucharystii pokazali siłę kurortu. Tak wielu par nie spodziewali się nawet duszpasterze.

  Liczby i fakty

  Data nawiedzenia: 24-28 maja 2017 r.; Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Piotr Paradowski OFM Conv; w imieniu mieszkańców Maryję witali: Wojciech i Irena Sadko (rodzice), Maksymilian Bogut i Monika Słowik (młodzież), Julia Ligarska, Paweł Lekan, Paulina Kułaga (dzieci). Proboszczem jest w tej parafii ks. Antoni Kopacz, a wikariuszami: ks. Andrzej Paraciej i ks. Damian Kowalski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół