Nowy numer 17/2018 Archiwum

Msza Święta ze zwierzakami

Piknik z Pupilami odbył się w niedzielę 3 września w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie - Słupcu.

Podczas Pikniku, przy ołtarzu polowym obok Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej, została odprawiona Msza św. m.in. w intencji miłośników zwierząt i ich pupili. Słowo Boże wygłosił o. Efrem z Wambierzyc, a mówił m.in. o św.Franciszku i jego spojrzeniu na czworonożnych podopiecznych.

- Pikniki organizujemy od prawie 20 lat, natomiast drugi raz postanowiliśmy zaprosić na uroczystość parafian ze swoimi ulubieńcami - mówi ks. Marcin Zawada z parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Piknik jest formą wspólnego zakończenia wakacji oraz otwarciem nowego roku formacyjnego w parafii. Ma też znaczenie ekologiczne i humanistyczne. - Dbanie o przyrodę i zwierzęta jest dziś bardzo ważne, promujmy przyrodę w chrześcijański sposób. Ale trzeba zachować zdrowy rozsądek. Zdarza się bowiem, że bardziej przejmujemy się losem zwierząt niż drugiego człowieka - dodaje ks. Zawada.

W organizację pikniku zaangażowali się mieszkańcy Słupca, którzy przygotowali dla gości ciepły posiłek i słodki poczęstunek. Dzieci mogły się bawić na dmuchanych zjeżdżalniach, pokarmić kozy oraz owce, specjalnie sprowadzone na tę okazję na Górę Wszystkich Świętych. Atrakcją była też przejażdżka dorożką. Do zabawy przygrywał zespół „Podzamek boys”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma