• facebook
 • rss
 • Tym razem bez potańcówki

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 09.01.2018 09:05

  W Strzegomiu od kilku lat na początku roku bp Ignacy Dec spotyka się na spotkaniu opłatkowym z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. W niedzielę 7 stycznia wyglądało ono jednak nieco inaczej niż dotychczas.

  - Cieszymy się dziś obecnością bp. Ignacego, który w tym roku udzieli wam, drodzy gimnazjaliści, bierzmowania. Witamy także pozostałych gości, choć bardziej powinniśmy nazwać ich gospodarzami. Pana burmistrza Wiesława Witkowskiego i panią dyrektor po reorganizacji Szkoły Podstawowej nr 3 – Agnieszką Łukaszonek – witał ks. Marek Babuśka, proboszcz parafii.

  Biskup zabierając głos przypomniał natomiast młodym, że rozpoczęty rok jest szczególnym pochyleniem się nad sakramentem bierzmowania. – Ten rok będzie dla was niezwykle ważnym rokiem w wymiarze religijnym. W okresie pierwszych klas szkoły podstawowej , gdy jesteśmy dziećmi, mamy wspaniałą uroczystość I Komunii św. Później natomiast w okresie dojrzewania otrzymujemy sakrament bierzmowania. Chcemy w tym roku szczególnie położyć nacisk na ten sakrament, sprawić by się odrodził. Widzimy, że dla niektórych młodych jest on pożegnaniem z katechezą, a nawet z Kościołem. Bierzmowanie nie jest zakończeniem, ale początkiem odpowiedzialności religijnej, bycia światkiem Jezusa – wyjaśniał bp Ignacy.  

  Każdego roku po części oficjalnej z biskupem, młodzi udawali się na zorganizowaną przez parafię dyskotekę, w tym roku jednak okazało się, że sala została wcześniej zarezerwowana przez kogoś innego.

             

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół