GN 2/2021 Archiwum

Znamy się dobrze. Dobromierz

Dopiero na sam koniec, w niedzielę, figura nawiedziła dwie świątynie filialne - w Szymanowie i Jugowej.

Już za miesiąc po raz kolejny w roku duszpasterskim wyruszą 13 maja z figurą MB Fatimskiej z kościoła pw. śś. Piotra i Pawła do kościoła pw. św. Michała Archanioła. Tymczasem przeżyli rekolekcje fatimskie.

– To czas odnowy naszego nabożeństwa, pogłębienia go, ale i zachęcenia innych do udziału w nim – mówi administrator parafii ks. Andrzej Walerowski. – I jestem zadowolony z frekwencji i zaangażowania wiernych w tę sprawę. Było to do przewidzenia, właśnie ze względu na obecność kultu MB Fatimskiej w naszej wspólnocie.

Na liczny udział wiernych zwracał uwagę także bp Ignacy Dec, który dwa razy modlił się z wiernymi podczas apelu fatimskiego.

Niemniej do czasu nawiedzenia przygotowywano się już od trzech miesięcy. Chodziło bowiem o nauczenie się nowych pieśni fatimskich, które zresztą zostały wydrukowane w śpiewniku, jaki jest pamiątką rekolekcji peregrynacyjnych.

Dzieci natomiast będą pamiętać peregrynację figury MB Fatimskiej przede wszystkim z racji przedstawienia pt. "Uczyń mnie drzewem" Polskiego Teatru Historii z Mikołowa. Fabuła spektaklu opowiada o młodym człowieku wkraczającym w dorosłość i czekających go pokusach. To symboliczne przedstawienie poruszające ważne tematy. Historia przedstawia warianty, które mogą spotkać młodego człowieka, będące konsekwencjami jego decyzji. Silną stroną spektaklu jest muzyka Jacka Sroki-Ritau, klimatyczna i poruszająca. Po nim odbył się jeszcze panel dyskusyjny.

Ojciec Jan, rekolekcjonista, ceni sobie to, że figura była cały czas w jednym miejscu (mimo świątyń filialnych) i można było się skoncentrować na głoszeniu orędzia i rozwinięciu go przed tymi, którzy uczestniczyli w rekolekcjach.

Fakty i liczby

Data nawiedzenia: 15-19 kwietnia; Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Jan Grzywna OFMConv; administrator: ks. Andrzej Walerowski, rezydenci: ks. Wenancjusz Róg i ks. Rafał Chudy. Figurę witali: Daria i Jan Kurkowie oraz wójt gminy Dobromierz Jerzy Ulbin, w imieniu młodzieży - Marta Hulak i Dawid Domaradzki, a dzieci - Weronika Wysoczańska i Jakub Tarka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama