Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jednak jest ich siedmiu

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem roku akademickiego do studentów pierwszego roku świdnickiego WSD dołączyło dwóch alumnów.

Ponad tydzień temu, 23 września, informowaliśmy o Mszy św. na rozpoczęcie formacji pierwszego roku seminarium, której przewodniczył bp Ignacy (więcej: 5 nowych kleryków w Świdnicy)

Po dwóch dniach okazało się jednak, że na rozmowę do ks. Tadeusza Chlipały, rektora świdnickiego WSD, przyszło kolejnych dwóch kandydatów prosić o przyjęcie na uczelnię kształcącą przyszłych księży. Po przeprowadzeniu rekrutacji, obaj zostali przyjęci.

Do grona pięciu wcześniej przyjętych (Paweł Baczmański z parafii pw. św. Jerzego w Dzierżoniowie, Jakub Dominas z parafii pw. św. Piotra i św. Pawła w Wałbrzychu, Krzysztof Kądziołka z parafii pw. Świętej Rodziny w Chełmsku Śląskim, Jan Kubiak z parafii pw. św. Piotra i św. Pawła w Strzegomiu i Paweł Kulesza z parafii pw. św. Józefa Obl. NMP w Wałbrzychu) dołączyli: Jan Rudnicki z parafii pw. Chrystusa Króla w Dzierżoniowie i Dawid Pawlak z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama