Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wesprzyjmy szkołę Caritas

Biskup w odezwie do wszystkich parafii w diecezji prosi o wsparcie Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana.

"W Świdnicy w 2006 r. swoją działalność rozpoczęła Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej. Na chwilę obecną w szkole, dbającej o integralny rozwój uczniów i realizującej wyjątkowy program wychowawczy oparty o chrześcijańskie zasady etyczne, uczy się 90 uczniów i zatrudnionych jest 17 nauczycieli posiadających wysokie kwalifikacje i kompetencje. Nauka w szkole jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci, bez względu na miejsce zamieszkania i wyznania" - pisze bp Ignacy, ogłaszając zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach diecezji w niedzielę 17 XI. Odezwa biskupa ma być odczytana we wszystkich kościołach diecezji 10 XI.

Trzy lata temu szkoła obchodziła 10-lecie istnienia. To wówczas dyrektor podstawówki Irena Rymsza, podsumowując pierwszą dekadę szkoły, podkreśliła codzienną wytężoną pracę. - Przede wszystkim była tu nauka, systematyczna i konsekwentna, zwyczajna, organizacyjnie jak najbardziej uporządkowana, z dążeniem do obiektywizmu w ocenianiu, aby motywować dzieci do intelektualnego wysiłku i pracy nad swoim rozwojem - zapewniała. I nic się nie zmieniło. Szkoła nadal robi wszystko, by przekazać dzieciom chrześcijańskie wartości w rodzinnej atmosferze (więcej: Od 10 lat rodzinnie). 

Patronem szkoły od 2014 r. jest ks. Dionizy Baran, dawny proboszcz parafii katedralnej (więcej: Legenda świdnickiego kościoła patronem szkoły). Szkoła uczy uczniów zaangażowania nie tylko w dzieła społeczne, ale i charytatywne (zob. Miłość w praktyce, Szkoły i świetlice odwiedził św. Mikołaj).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama