Nowy numer 09/2020 Archiwum

Dlaczego Kościół potrzebny jest do zbawienia?

Odpowiedź ma paść w poniedziałek 20 stycznia w świdnickim seminarium. Można ją usłyszeć na żywo lub na stronie świdnickiej edycji "Gościa Niedzielnego".

To kolejne pytanie, na które chce odpowiedzieć w ramach znanego w diecezji cyklu świdnickie seminarium. Tym razem prelegentem będzie dogmatyk ks. prof. Dariusz Kowalczyk SJ, wykładowca na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

- To ważny temat, szczególnie dzisiaj, gdy wielu ludzi - mimo wiary w Boga - odsuwa się od Kościoła. Chcemy pokazać, że Kościół jest ważny i potrzebny, mimo iż gromadzi w sobie ludzi słabych i grzesznych - wyjaśnia ks. Marcin Dolak, wicerektor WSD i odpowiedzialny za cykl wykładów "Drogami wiary i rozumu".

Spotkanie odbędzie się 20 stycznia o godz. 17 w auli Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

 Przypominamy, że dotychczas w ramach cyklu odbyło się 8 wykładów:

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama