Nowy numer 23/2020 Archiwum

Wałbrzych. „Zamyślenia sąsiedzkie”

To wspólna inicjatywa trzech parafii znajdujących się na Piaskowej Górze, która ma pomóc przygotować wiernych do patronalnego święta jednej z nich.

Trzech wałbrzyskich proboszczów postanowiło połączyć siły w internecie i razem stworzyć kanał na YouTubie „TV Piaskowa Góra”. Mają tam się pojawiać nie tylko wspólne projekty, ale i indywidualne nagrania, zamieszczane przez parafię na Facebooku i innych portalach społecznościowych.

 - Od poniedziałku rusza jeden z naszych wspólnych projektów, który będzie się nazywał „zamyślenia sąsiedzkie”. Przed epidemią zwykle wyglądało to tak, że na odpust zapraszało się jakiegoś księdza czy biskupa, którzy mieli wygłosić okolicznościową homilię, ale też i wiernych z sąsiednich parafii. To dziś nie jest możliwe, więc postanowiliśmy dwa kolejne odpusty: św. Wojciecha i św. Józefa Robotnika przeżyć wspólnie na naszym kanale. Wcześniej natomiast opublikujemy w poniedziałek, wtorek i środę filmiki wprowadzające w czwartkowe wspomnienie św. Wojciecha – wyjaśnia ks. Witold Baczyński w nagraniu opublikowanym na Facebooku.

Ks. Baczyński zaprasza też do innych inicjatyw, które kontynuuje (Wałbrzych. Odda pieniądze na konfesjonały, żeby kupić kombinezony, Wałbrzyski proboszcz odwiedził parafian), ale i do nowo rozpoczętych, jak zbiórka gumowego obuwia, niedzielna kawa z proboszczem przez internet (gdzie dzieli się swoimi pomysłami).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama