Nowy numer 43/2020 Archiwum

Celebry, teledysk i pusty relikwiarz

Wiele parafii diecezji świdnickiej uczciło 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Poza uroczystymi Mszami św. duchowni pokusili się o inne ciekawe formy upamiętnienia tej wyjątkowej rocznicy.

W parafii pw. św. Michała Archanioła w Milikowicach 18 maja miało się odbyć uroczyste wprowadzenie relikwii świętego papieża Polaka. - Udało nam się zakupić już relikwiarz, otrzymaliśmy także potwierdzenie przyznania relikwii, ale epidemia uniemożliwiła ich odebranie z Krakowa. Dlatego w dniu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II postanowiliśmy pokazać wszystkim mieszkańcom relikwiarz, który już niedługo wypełnią relikwie papieża - mówi pan Aleksander, parafianin. Takie relikwie posiada już wiele parafii diecezji świdnickiej i w wielu z nich tego dnia zostały one publicznie wystawione. Z uwagi jednak na obostrzenia sanitarne, nie można ich było wiernym ani całować, ani dotykać. 

W ciekawy sposób rocznicę urodzin Karola Wojtyły uczciła parafii pw. św. Józefa Robotnika w Wałbrzychu, w której proboszczem jest znany już z wielu pomysłów ks. Witold Baczyński. W nagraniu można usłyszeć wspomnienia miejscowych księży i wiernych z wałbrzyskich parafii, zobaczyć prywatne zdjęcia z pielgrzymek papieża do Polski, jak również usłyszeć kilka utworów w wykonaniu walimskiej diakonii muzycznej. 

Teledysk o św. Janie Pawle II
Katolicka Piaskowa Góra

Na naszej stronie znajdziecie również inne inicjatywy związane z rocznicą urodzin św. Jana Pawła II:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama