ks. Roman Tomaszczuk
Foto Gość
Od 9 października trwają Misje święte w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu. Połączone są one z nawiedzeniem parafii przez figurę MB Fatimskiej. Misje głosi o. Piotr Paradowski OFMConv.
W święto św. Andrzeja Boboli w katedrze świdnickiej sprawowana była Msza św. inaugurująca Sesję Plenarną Pierwszego Synodu Diecezji Świdnickiej. W homilii biskup podkreślał, że Kościół przeżywa dziś nie tylko kryzys pastoralny, ale przede wszystkim kryzys człowieka i utraty odniesienia do Chrystusa, który pozostaje jedynym źródłem jedności wspólnoty.
Tegoroczna XX edycja Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Jana Pawła II "Arka" zgromadziła w Świdnicy utalentowaną młodzież z całego regionu. Wydarzenie było nie tylko świętem słowa i sztuki recytacji, ale także okazją do pielęgnowania wartości i pamięci o św. Janie Pawle II.
↓Wszystkie aktualności↓
Śpiew, biało-żółte flagi i dziecięca radość skupiły w piątek uwagę mieszkańców Świdnicy. W ten sposób młodzi uczcili patrona miasta.
Tegoroczne Dni Papieskie w Świdnicy rozpoczął finał III Przedszkolnego Przeglądu Artystycznych Talentów Piosenki o św. Janie Pawle II.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.