• facebook
 • rss
 • Zaczęli czas nawrócenia i odnowy

  xrt

  dodane 24.06.2014 21:56

  O pokornej miłości Ojca, fascynacji powołaniem, grzeszności i radości przepowiadają ojcowie rekolekcjoniści z Brazylii.

  24 czerwca, w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, rozpoczęły się w Sanktuarium MB Królowej Rodzin w Wambierzycach Diecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne pt. "Wybierz Życie".

  Przez pierwsze cztery dni ojcowie Antonello Cadeddu i Enrique Porcu z Brazylii głoszą słowo Boże kapłanom diecezji świdnickiej. – 24 i 25 czerwca spotykają się proboszczowie, a kolejne dwa dni są adresowane do wikariuszy parafialnych – wyjaśnia ks. Krzysztof Ora, dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego świdnickiej kurii, pomysłodawca i koordynator rekolekcji. – Wprawdzie program rekolekcji dla obu grup duchownych jest taki sam, jednak zapewne ojcowie uwzględnią w swym przepowiadaniu specyfikę urzędów, jakie pełnią poszczególni duchowni – dodaje.

  Wraz z proboszczami rekolekcje odprawia bp Ignacy Dec.

  Treścią pierwszego rekolekcyjnego dnia były rozważania o miłości Boga Ojca, słabości człowieka i mocy Boga, działającego także w zranieniach i upadkach. – Im jesteście mniejsi, tym Bóg może więcej w was objawiać swoją miłość – mówił o. Enrique podczas homilii, nawiązując do postaci św. Jana Chrzciciela i jego misji.

  – To wielka odnowa naszego powołania; – Błogosławiony czas radości i dumy z tego, kim jesteśmy; – Ciekawe doświadczenia otwartości na Ducha Świętego i prawdy o tym, że jesteśmy powołani do działania w in persona Christi, nie tylko podczas Eucharystii – to głosy podsumowania niektórych duchownych.

  Oprócz trzech konferencji, tłumaczonych z włoskiego (ojcowie z pochodzenia są Włochami) lub portugalskiego (tym językiem mówią Brazylijczycy), rekolektanci wzięli udział w godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, godzinnej "pustyni", czyli milczeniu oraz półgodzinnej modlitwie animowanej przez ojców oraz odprawili Mszę św., której przewodniczył biskup. 

  W rekolekcjach dla proboszczów biorą udział nie tylko niemalże wszyscy proboszczowie (jest ich w diecezji 193), ale także goście z innych części Polski - w sumie 220 kapłanów. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół