• facebook
 • rss
 • Histeria: odchodzi ksiądz!

  ks. Roman Tomaszczuk

  dodane 12.06.2015 10:30

  Trzy lata neoprezbiter, pięć lat starsi wikarzy - taka jest kadencja księdza w parafii diecezji świdnickiej. Gdy upływa wyznaczony czas, dla niektórych zaczyna się Apokalipsa. Dosłownie.

  Wczoraj ogłoszono dekrety kierujące neoprezbiterów do ich pierwszych parafii. Od wczoraj podnosi się lament: Czemu zabieracie nam naszego wspaniałego księdza. Pierwsze zmiany ogłoszone, więc wiadomo, że pociągną za sobą kolejne. Skoro jeden przychodzi, ten który jest, musi zrobić mu miejsce. 

  Parafianie, którzy bliżej związali się z duszpasterzem, wpadają w przygnębienie: Jak teraz będziemy wierzyć, bez naszego kochanego, ulubionego, najwspanialszego, niepowtarzalnego, rozmodlonego, radosnego... Iksińskiego. Dobre pytanie!

  Może, gdy przyjdzie mniej kochany, mało sympatyczny, przeciętny, przewidywalny, powściągliwy mruk, może wtedy zacznie się oczyszczanie. Wiary. Zacznie się Apokalipsa - czas próby, który pozwoli oddzielić ziarno od plew, który będzie niczym ogień dla złota - czasem wzrastania w miłości - bezinteresownej. 

  I jeszcze jedno: Czemu zabierają wam tego ukochanego? – Bo on, jak i wszyscy pozostali księża, był święcony dla Kościoła, a nie dla jednej konkretnej parafii – odpowiedział ks. Marcin Gęsikowski. Nic dodać nic ująć!

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Mol
   12.06.2015 14:43
   Rozumiem te argumenty, że ksiądz jest dla Kościoła, a nie dla parafii, ale to przecież normalne, że ludzie we wspólnocie przywiązują się do swoich księży. Bo parafia to przecież taka trochę rodzina. Przykro mi dodatkowo, że mój smutek z powodu odejścia kolejnej osoby, do której się przywiązaliśmy, jest nazywany histerią. Przecież nie wierzymy w Boga z powodu fajnego księdza, tak jak nie odchodzimy ze wspólnoty z powodu księdza niefajnego.
   Bardzo nieprzyjemny tekst.
  • AleksL
   12.06.2015 22:36
   A w aktualnym Gościu napisał ksiądz artykuł, jak to ludzie z jakiejś parafii, bodajże w Strzegomiu rozpaczają za księdzem, bo będzie przeniesiony. A tutaj ubolewa. To po co ten artykuł w gazecie był? Sam ksiądz bije pianę. Dziwne to...
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół