• facebook
 • rss
 • Półmetek amatorskiego maratonu

  xrt

  dodane 15.01.2016 23:30

  Kolejnych sześć zespołów kolędniczych prezentowało swoją wersję jasełek.

  W tegorocznym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych występuje 35 zespołów kolędniczych. W sumie przez cztery konkursowe dni przez scenę sali teatralnej ŚOK przewinie się ponad 2000 aktorów. 

  14 stycznia w bloku dopołudniowych prezentacji wystąpili:

  Przedszkole Miejskie nr 1 w Świdnicy reprezentowane przez grupę dzieci w jasełkach pt. "Pokłon pastuszków". Opiekunami grupy były Bożena Namlik, Katarzyna Kapuścińska, Jolanta Szatanik, Anna Tyra.

  Społeczne Przedszkole "Akademia Przedszkolaka” w Świdnicy wyprowadziło na scenę 70 maluchów, które przez wszystkie kontynenty wędrowały do Betlejem. Opiekunem grupy jest Agnieszka Marek.

  Trzecie tego dnia jasełka wykonały czterolatki z Niepublicznego Przedszkola Językowego „ABRACADABRA” w Świdnicy. Zatytułowali je "Podążając za Gwiazdą". Dzieci pracowały pod okiem Katarzyny Ligierko.

  Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy. Kolędnicy z "szóstki" to uczniowie klasy od II do VI. - Scenariusz jasełek zainspirowany został opracowaniem Moniki Żochowskiej i własnymi pomysłami - zapewnia opiekun grupy, katechetka Renata Borek, której pomagali: Alicja Wolska i ks. Michał Jelonek.

  Piąte przedstawienie jasełkowe wykonali uczniowie Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy. Zdecydowali się oni połączyć typowe jasełka z montażem słowno-muzyczny. Całości dali tytuł "Bóg się rodzi". Opiekunami grupy są: Ewa Malik i Agnieszka Dembiczak.

  Na zakończenie bloku dopołudniowego wystąpili seniorzy z Domu Dziennego Pobytu WIGOR w Świdnicy. Działający w placówce teatrzyk przedstawił tym razem spektakl "Królowa Śniegu". - Powstał on na motywach baśni Jana Christiana Andresena. Prawdy zawarte w baśni poruszyły i zachwyciły seniorów swoją aktualnością. Spektakl dedykowany pani Helenie Banik, jednej z aktorek, która ze względu na swój stan zdrowia nie może uczestniczyć już w pracy zespołu - wyjaśnia opiekunka grupy, Monika Masłowska. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół