• facebook
 • rss
 • Trzy pokolenia w hołdzie świętemu

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 09.10.2017 07:35

  W czasie Eucharystii z okazji XVII Dnia Papieskiego bp Adam Bałabuch nie tylko spotkał się ze stypendystami dzieła i kończącymi 7. Kongres Małżeństw parami, ale i ochrzcił dwoje maleńkich dzieci.

  "To prawdziwie rodzinne święto", "myślę, że o taki pomnik upominał się św. Jan Paweł II" - takie komentarze słychać było po zakończeniu Mszy św. w parafii katedralnej, której w Dzień Papieski przewodniczył bp Adam Bałabuch. Kierując słowo do zgromadzonych na niej stypendystów, katechetów i wychowawców, par kończących 7. Ogólnopolski Kongres Małżeństw i rodzin zgromadzonych wokół mających przyjąć chrzest dzieci zwrócił uwagę na miłość, która jest podstawą ludzkiego istnienia.

  - Gdyby wszyscy żyli w miłości, spełniłyby się ich nadzieje na przyszłość. Gdyby rodzice żyli w miłości, pozwoliliby, aby Boża miłość wypełniła ich serca, jakże niepomiernie wzrosłyby ich szanse, że spełnią się ich nadzieje na piękną przyszłość dzieci. Nadzieja bowiem rozpalająca serce człowieka wierzącego płynie z Boga, z Jego mocy i miłości, która nas otacza - mówił na podstawie listu Episkopatu Polski na ten dzień biskup pomocniczy.

  Zwracając się bezpośrednio do kolejnych grup,wyjaśnił dlaczego warto żyć prawem miłości. - To pozwoli wam, małżonkowie i rodzice, mieć nadzieję na piękne życie małżeńskie i rodzinne, na wspólne budowanie szczęśliwej przyszłości, waszej jako małżonków i waszych dzieci. dzięki mocy i miłości Bożej możecie też, wy, uczniowie, mieć nadzieję, że będziecie mogli podążać drogami prawdziwej mądrości, która polega na zdobywaniu wiedzy, a jednocześnie budowaniu swojego życia na Bożej miłości, która pozwala nam zauważać innych wokół siebie. Ważne jest także, abyście wy katecheci, nauczyciele i wychowawczy, stawali się, dzięki wypełniającej wasze serca Bożej miłości, źródłem nadziei na piękną przyszłość dla waszych uczniów i wychowawców - dodał.

  Po zakończeniu Mszy św. stypendyści i ich opiekunowie ze szkół udali się do auli Świdnickiej Kurii Biskupiej, gdzie ich rówieśnicy przygotowali program artystyczny. W diecezji świdnickiej z zebranych każdego roku funduszy wspierane jest finansowo ponad 50 młodych zdolnych osób.  

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół