Nowy numer 43/2020 Archiwum

Od 5 lat wspólnie modlą się o pokój

Świdniccy przedstawiciele trzech wyznań: katolickiego, prawosławnego i luterańskiego gromadzą się w imię Jezusa Chrystusa, by prosić o ład i zgodę na świecie.

O początkach inicjatywy tak mówiła dla GN Helena Semenetz-Kwiatkowska: – Kilka tygodni temu, a może miesięcy, wśród sielankowych obrazków na portalu społecznościowym zobaczyłam zdjęcie małego, może dwuletniego dziecka. Leżało brudne, w bezruchu, z szeroko otwartymi oczami bez wyrazu, z trzema kolbami karabinów przyłożonych do jego główki – wspominała. – Do dziś nie mogę się uwolnić od tej sceny. Wśród wielu pytań, które pozostają bez odpowiedzi, zrodziło się we mnie jeszcze jedno: co mogę zrobić, aby stworzyć bezpieczny świat? – pytała.

Do wspólnej refleksji zaprosiła ks. Waldemara Pytla (protestant), ks. Piotra Nikolskiego (prawosławny), ks. Romana Tomaszczuka (katolik) i Jadwigę Linard-Rosę. Później dołączył do nich ks. Krzysztof Ora, który na pierwszym modlitewnym spotkaniu w Kościele Pokoju 19 października 2014 r. wygłosił homilię.

Tamto spotkanie doczekało się kontynuacji w postaci regularnych nabożeństw w świątyniach katolickich, prawosławnych i luterańskich. Po 5 latach wciąż wierni i duchowni trzech wyznań gromadzą się na wspólnej modlitwie. Tym razem zapraszają do Kościoła Pokoju w niedzielę 27 października na godz. 16.

Więcej na ten temat: 
Modlitwa o pokój
Wytrwale proszą o pokój
Pokój to dar Boga
W cerkwi o pokój
Wołania o pokój ciąg dalszy
To nie może pozostać bez echa
Trzy płomienie
Znów się zjednoczą
O Waleczny Hetmanie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama