Nowy numer 43/2020 Archiwum

Znamy nowego proboszcza w Starczowie

Decyzją bp. Ignacego Deca zostanie nim ks. Daniel Rydz, zastępca dyrektora świdnickiej Caritas.

Po śmierci ks. Wojciecha Jasińskiego (więcej: Starczów. Ostatnie pożegnanie proboszcza) ks. Daniel Rydz został poproszony przez świdnickiego biskupa o podjęcie posługi duszpasterskiej w miejsce zmarłego proboszcza.

Wiadomo już, że przyjął propozycję, a jego uroczyste wprowadzenie w urząd odbędzie się w niedzielę 19 stycznia o godz. 13.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Starczowie.

Ks. Daniel Rydz urodził się 30 marca 1975 r. w Ząbkowicach Śląskich. Święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 2003 r. we Wrocławiu, gdzie wcześniej ukończył Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne.

Jako wikariusz pracował w parafii pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy (2003-2013), parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (2013-2016) i w parafii pw. św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy (2016-2017), gdzie następnie został rezydentem, zajmując się jednocześnie Centrum Inicjatyw Ekonomicznych „Stanislaus” (2017-2019).

W tym czasie został również mianowany zastępcą dyrektora świdnickiej Caritas, gdzie również zamieszkał. Od wielu lat czynnie działa w Eucharystycznym Ruchu Młodych (2010-2015) i duszpasterstwie harcerzy i harcerek. Został także mianowany rejonowym wizytatorem katechizacji, członkiem Rady Duszpasterskiej, a w 2019 r. otrzymał odznaczenie rokiety i mantoletu.

Na łamach świdnickiej edycji "Gościa Niedzielnego" dał się poznać jako pasjonat gór, jazdy rowerem czy spływów kajakowych. Więcej na temat nowego proboszcza parafii w Starczowie m.in.: 
Polegaj na nich jak na Zawiszy
Jednośladami do czterech kościołów
Wolontariuszem być
ASY - wolni i niezłomni
W Zagórzu z Bogiem [У Загуже з Богам],
Jednośladami do czterech kościołów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama