Nowy numer 09/2020 Archiwum

Proboszcz zaprosił seniorów na Mszę św., kawę i ciasto

To kolejny pomysł ks. Marcina Gęsikowskiego z parafii pw. św. Wawrzyńca w Śmiałowicach. Wcześniej otworzył przed wiernymi plebanię, a na swoje imieniny częstował rogalikami.

Tym razem już po raz drugi zorganizował na plebanii Dzień Babci i Dziadka. "Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babci i dziadków. We wtorek zapraszam babcie i dziadków na Mszę św. o godz. 9, a po Mszy na spotkanie przy herbacie na plebanii" - podał w ogłoszeniach duszpasterskich w ostatnią niedzielę.

Odzew był bardzo pozytywny, a na spotkanie przyszło kilkanaście osób nie tylko ze Śmiałowic, ale także z okolicznych wiosek, Marcinowic i Gruszowa.

- To bardzo miłe, że ksiądz proboszcz nie tylko się za nas modli, ale obdarza ciepłym słowem czy częstuje herbatą. To naprawdę otwarty i dobry człowiek, dla którego jesteśmy jak rodzina - mówi pan Edward ze Śmiałowic.

Przypomnijmy, że o ks. Marcinie pisaliśmy już nie raz. Oto kilka innych jego inicjatyw:
Parapetówka u proboszcza
Kolejny nowy proboszcz znajduje skarby
Chcą, by zapuścił tu korzenie
Mamy mistrza - po raz piąty
A może rogalika?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama