Cieszą się, że ich intuicja wiary wpisuje się w ducha, jakiego proponują całemu świdnickiemu Kościoła jej pasterze, bp Ignacy Dec.
Po czterech latach od zainicjowania nabożeństw fatimskich (13 dnia miesiąca od maja do października) wierni nie spodziewali się jakiś większych zaskoczeń podczas rekolekcji peregrynacyjnych. Przeżywali je, to jasne, tym bardziej, że organizacyjnie dołożono wiele starania, by były to dni wyjątkowe, ale ich reakcja miała już inny emocjonalny charakter niż tam, gdzie nabożeństwo nie jest znane.
A co do oprawy rekolekcji, to faktycznie była ona ciekawa. Począwszy od powitania z udziałem dętej orkiestry z Makowa Podhalańskiego, której szefuje jeden z hejnalistów krakowskich poprzez kolejne dni aż do ostatniego, gdy Maryję w znaku figury fatimskiej pożegnali odprowadzając do rynku, gdzie przekazano ją parafii św. Piotra i Pawła.
- Było to ciekawe i poruszające przeżycie: jedni żegnali i w procesji odprowadzali figurę a drudzy w tym samym czasie oczekiwali już na jej przybycie i przyjęcie w progach swej świątyni. To ważne świadectwo wobec tych, którzy nie zdążyli się zorientować jak wyjątkowe dni obchodzi się w ich mieście - komentował bp Adam Bałabuch na łamach Gościa Niedzielnego.
Nie bez znaczenia była oprawa liturgiczna tych dni. Ministranci i lektorzy stanęli na wysokości zadania, co cieszy ich opiekuna, ks. Artura Merholca.
- Dla nas to odświeżenie duchowości i bardzo dobre wprowadzenie do piątej serii nabożeństw fatimskich, które rozpoczynamy w tym roku - mówi proboszcz, ks. Jan Gargasewicz, dziekan świebodzicki. - Z uwagą wsłuchiwaliśmy się w konferencje i kazania, bo w tym wszystkim odnajdywaliśmy także potwierdzenie kierunku, jaki obraliśmy w naszej pracy duszpasterskiej - dodaje.
Zrozumiałe jest więc i to, że parafianie przygotowują się do remontu jednej z kaplic kościoła, żeby przekształcić ją w szczególne miejsce kultu MB Fatimskiej, której figura jest już tam umieszczona. 21 czerwca abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, wprowadzi do kościoła relikwie św. Jana Pawła II. - Będą one umieszczone w kaplicy fatimskiej a w późniejszym czasie sprowadzimy także relikwie pastuszków z Fatimy - dodaje proboszcz.
Fakty i liczby
Data nawiedzenia: 19-22 kwietnia 2015 r.; Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Piotr Paradowski OFM Conv; proboszcz: ks. Jan Gargasewicz, którego wspierają wikariusze: ks. Mateusz Pawlica, ks. Artur Merholc, ks. Grzegorz Fabiński; w księdze intencji przybyło 109 wpisów; do Apostolstwa Rodzin fatimskich zapisały się 3 rodziny; Maryję witali w imieniu dorosłych - Ewa i Stanisław Chlebowscy; młodzież - Alicja Grzesiak i Adam Chlebowski.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.