Nowy numer 46/2019 Archiwum

Wybierają najlepszego wikarego. Mamy sylwetki 21 kandydatów

Działający na terenie diecezji świdnickiej portal wAkcji24 przeprowadza plebiscyt „wikary z plusem”.

Wybierają najlepszego wikarego

Numer 19 otrzymał ks. Mateusz Kubusiak z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej i Zbawiciela Świata w Strzegomiu. To kolejny piłkarz w gronie księżowskim. Obecnie się uczy, kontynuując studia specjalistyczne. Wcześniej pracował w Wałbrzychu.

Wiedzą już, która została pierwszą miłością
Nasi księża piłkarze są coraz lepsi
Stworzony do wyższych rzeczy
Najpierw dzieci
Mają swoje zdanie na ważkie tematy

Wybierają najlepszego wikarego

Przedostatni jest ks. Michał Gibek, trzeci neoprezbiter, który po święceniach trafił do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu.  W naszym archiwum znajdziecie jego zdjęcia z kolejnych etapów seminaryjnej formacji.

By dawać ludziom pokarm
Mimo brudnych rąk
Gotowi do służby
Ewangelizacja? Sutannę włóż!
Neoprezbiterzy posłani w świat w mocy Bożego Ducha

Wybierają najlepszego wikarego

Ostatni z walczących o miano wikariusza z plusem jest ks. Tomasz Spyrka z parafii pw. św. Wojciecha w Wałbrzychu. Znają go również mieszkańcy Pieszyc, gdzie wcześniej pracował. Może to on zgodnie z dewizą „ostatni będą pierwszymi” zdobędzie tytuł? Czas pokaże.

Poszli znaną drogą. Wałbrzych
20 km bliżej Jasnej Góry
Zawsze w Dolinie Miłosierdzia - finiszują

Głosować można do 5 listopada, a ich ogłoszenie nastąpi w Narodowe Święto Niepodległości.

« 3 4 5 6 7 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Kowalina
    13.10.2019 01:02
    Jeżeli kryterium wyboru na „wikariusza z plusem” jest np stwierdzenie, że : „pięknie odprawia Msze Św, nabożeństwa czy też uśmiecha się do ludzi” to dajcie spokój, to są ich obowiązki, a nie coś szczególnego ! Dlaczego nie ma np kandydatury Ks Farona, który poza pobożnością nie boi się ludzi , zaraża pasją kulturystki, zachęca do zdrowego trybu życia ? A nie, pozamykali się w Kościele i myślą że ludzie ich będą nosić na rękach, za co ? Prawdziwe życie zaczyna się poza drzwiami plebanii czy Kościoła . Tam niech pójdą . Jak się patrzę na tych zadufanych w sobie proboszczów - to boje się że wikariusze będą tacy sami .
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama